۶۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در خوی شناسایی شد

ارومیه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی خوی با اشاره به اینکه ۶۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در این شهرستان شناسایی و ثبت شده، گفت: با دستور مقام قضایی قانون مقابله با تغییر کاربری غیر مجاز باغات و اراضی در این موارد اجرا شده است.

علی امینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا ۲۹ هزارمترمربع از باغات و اراضی کشاورزی خوی که با تغییر کاربری به ویلا تبدیل شده بودند، قلع و قمع و افراد مکلف به بازگرداندن آنها به حالت اولیه شدند.

وی ادامه داد: مقابله با تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی با هدف صیانت از تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی مردم انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی خوی اضافه کرد: سودجویان در صدد تغییر کاربری این اراضی برآمده‌اند که با برخورد قانونی مراجع ذیربط از بسیاری از تغییر کاربری‌ها ممانعت شده است.

امینی بیان کرد: از مردم درخواست می‌شود در شناسایی تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی در سطح شهرستان، سازمان جهادکشاورزی را یاری کنند.

با هدف تقویت ارتباط مردمی و برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی گشت های سامانه ارتباط مردمی ۱۳۱ ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی استان به صورت شبانه روزی آماده برخورد با متخلفان و سودجویان در اراضی کشاورزی و دریافت گزارشات مردمی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =