مدیران گاز هرمزگان از پزشکان صنعت نفت تجلیل کردند

بندرعباس- ایرنا- مراسم تجلیل از خدمات پزشکان و کادر بهداشت و درمان صنعت نفت منطقه هرمزگان عصرشنبه با حضور مدیران گاز این استان در شهرک فجر بندرعباس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که به مناسبت سالروز تولد ابن سینا و روز پزشک برگزار شد، مدیرعامل پالایش گاز سرخون و قشم اظهار داشت: پزشک با اندوختن علم و دانش هم‌چنین می‌کوشد طبیب و مرهم دردها و غم‌های مردم باشد.

محمد حسین نوروزی با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا و تلاش‌های کادر درمان صنعت نفت منطقه هرمزگان برای مقابله با ویروس کرونا و نجات جان بیماران افزود: پزشکان این بخش نیز از زمان شیوع این ویروس خطرناک تمام تلاش را به کار گرفته‌اند سنگ صبور مردم باشند.

وی ادامه داد: مجاهدت‌های سفیدپوشان جامعه پزشکی صنعت نفت هرمزگان در مبارزه با کرونا نیز جاودانه شد و در این مقطع و تاکنون با تلاش‌های ایثارگرانه خود در استان روحیه امید را به مردم تزریق کرده‌اند.

مدیرعامل پالایش گاز سرخون و قشم یادآور شد: روز پزشک امسال نیز فرصتی برای قدردانی از خدمات ارزشمند پزشکان صنعت نفت است که ایثارگرانه در برابر بیماری منحوس و مهلک کرونا بر عهده گرفته‌اید.

سرپرست منطقه ۶ عملیات انتقال گاز نیز روز پزشک را از سوی خود و همکارانش در مجموعه منطقه شش عملیات انتقال گاز به پزشکان و کادر درمان بهداشت و درمان صنعت نفت که در خط مقدم مقابله و درمان با ویروس کووید ۱۹ هستند، تبریک گفت.

علیرضا عرب‌لو روز پزشک را فرصت قدردانی از حافظان سلامت جامعه دانست و افزود: پزشکان و کادر درمان همیشه از اقشار زحمت کش و ایثارگرجامعه هستند و امیدواریم هرچه زودتر و با همکاری مردم در رعایت دستورات‌ بهداشتی، شاهد نابودی این بیماری باشیم.

هر روز، روز پزشک و پرستار است

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان نیز روز پزشک را تبریک گفت و ابرازداشت: وجود پزشکان و کادردرمان در جامعه و از جمله این مرکز بهداشتی و درمانی یک امنیت خاطر برای ما به وجود آورده است.

فواد حمزوی گفت: اما این امنیت خاطر نباید سبب شود که از رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی در جهت مبارزه با بیماری کرونا غافل شویم.

وی یادآور شد: این ایام که تقریبا همه دنیا با این ویروس درگیر شده‌اند و این خود زحمات پزشکان و کادر درمان را به مراتب چند برابر می‌کند و تا زمانی که با این ویروس مبازه می کنیم هر روز، روز پزشک و پرستاران است.

حمزوی هم‌چنین به سفیدبودن وضعیت کرونا در بین کارکنان شرکت گاز استان هرمزگان اشاره و عنوان کرد: پس از ماه‌ها که برخی از پرسنل شرکت گاز استان درگیر این بیماری شده بودند و یا مشکوک به کرونا از مرداد امسال تاکنون و با تلاش همکاران در واحد HSE‌،خدمات رفاهی و اجتماعی جهت تامین اقلام بهداشتی، گندزدایی محیط اداری و غربالگری روزانه پرسنل و هم چنین راه انداختن پویش «ما ماسک می زنیم» توسط واحد روابط عمومی، هیچ مورد مثبت کرونایی، مشکوک در این شرکت وجود ندارد.

 ماسک اثربخش‌ترین روش پیشگیری از ابتلا به کرونا

معاون بهداشتی درمانی منطقه هرمزگان نیز در بخش پایانی این مراسم از حضور مدیران گاز استان به مناسبت روز پزشک در این مرکزبهداشتی و درمانی تشکر کرد.

دکتر محمد حسین کرباسچی گفت: روز پزشک که به مناسبت سالروز تولد پزشک حاذق و فیلسوف ایرانی به نام ابوعلی سنا نام‌گذاری شده ، مرهون زحمات و تلاش‌های شخصیتی است که بی‌شک تاریخ آن را فراموش نمی‌کند.

وی افزود: در این روزها که با بیماری کوید ۱۹دست و پنجه نرم می‌کنیم و به نوعی همگی در معرض ابتلا به این بیماری هستیم، اما پزشکان و کادر درمان کشور و استان و از جمله پرسنل جهادگر مرکز بهداشتی و درمانی بهداشتی درمانی منطقه هرمزگان به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی بوده و این چیزی نیست مگر عشق، علاقه و عملی کردن سوگندی که با ورود به این حرفه خورده‌ایم.

معاون بهداشتی درمانی منطقه هرمزگان خاطرنشان کرد: بی‌شک عنصر سلامت جسم به عنوان یکی از نعمت‌های الهی در امنیت و پایدارسازی سلامت جامعه موثر است، لذا جسم  نیازمند مراقبت‌های جدی و مستمر است.

کرباسچی ضمن توصیه به استفاده از ماسک به عنوان اثربخش‌ترین روش پیشگیری از ابتلا به کرونا یادآورشد: کرونا همچنان در حال پیش‌روی است اما مشارکت وهمراهی جدی مردم بهترین هدیه به پزشکان و کادر درمان است، زیرا با رعایت توصیه‌های بهداشتی سلامت جامعه و کادر درمان نیز تضمین می‌شود.  

یکم شهریور در تقویم جمهوری اسلامی ایران زادروز تولد دانشمند بزرگ، طبیب برجسته و نامدار ایرانی «شیخ‌الرییس بوعلی سینا» روز پزشک نام‌گذاری شده است.

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون چهار نفر به شهید مدافع سلامت در راه مقابله با کرونا و درمان بیماران مبتلا جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =