۱۲ برنامه هنری ویژه ماه محرم در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود 

یاسوج- ایرنا- رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۲ برنامه هنری ویژه ماه محرم از سوی این نهاد در استان برگزار می شود.  

محمدشریف اسلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گرچه امسال شیوع بیماری کرونا برگزاری آیین های عزاداری سرور  و سالار شهیدان را در کشور و کهگیلویه و بویراحمد با محدودیت‌ هایی مواجه کرده اما هنرمندان این استان برنامه ‌های هنری خلاقانه ‌ای را  برای پاسداشت ایام عاشورای حسینی برگزار می کنند. 

وی افزود: رویکرد اصلی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در دهه نخست ماه محرم امسال تولید محتوا و برگزاری برنامه‌ های هنری متناسب  با فضای مجازی است. 

رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چنین امر مهمی سبب گسترش هر چه بیشتر شور و شعور حسینی در این ایام در استان خواهد شد. 

اسلامی عنوان کرد: مسابقه استانی عکس «هر خانه یک حسینیه» یکی از برنامه‌ های هنری ویژه ماه محرم در کهگیلویه و بویراحمد است. 

وی ابراز داشت: فراخوان این مسابقه در فضای مجازی منتشر شده و به پنج عکس برتر نیز جوایزی اهدا می شود. 

رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد برگزاری پویش کلیپ‌ های شعرخوانی در وصف حماسه عاشورا و شهدای مقاومت را از دیگر یرنامه  ‌های هنری ویژه ماه محرم در این استان اعلام کرد. 

اسلامی گفت: کارگاه تولید پوسترهای عاشورایی با حضور هنرمندان گرافیست کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی این استان در شهر یاسوج برگزار شد. 

وی اظهار داشت: ۲۰ پوستر عاشورایی در این کارگاه تولید شد که به زودی در فضای مجازی منتشر و به صورت بنر نیز در شهرها و تلویزیون  شهری مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد عرضه می ‌شود. 

اسلامی افزود: برگزاری شب شعر مجازی، تولید مجموعه عکس نوشته ‌های عاشورایی، برپایی نمایشگاه‌ های مجازی عکس و پوستر عزاداری  سرور و سالار شهیدان، مسابقه مجازی آواها و نوحه های عاشورایی لری، اکران فیلم های تولیدی حوزه هنری کشور با موضوع سوگواری  مردم کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی و معرفی کتاب ۷۲ حرف با ۷۲ تن سروده «رسول سنایی» از شاعران مطرح این استان جزو دیگر برنامه های هنری ویژه ماه محرم در استان است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =