نماینده مجلس: ۲ هزار و ۳۰۰ پروژه ناتمام در کردستان وجود دارد

سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان کردستان ۲ هزار و ۳۰۰ پروژه ناتمام وجود دارد که تکمیل و افتتاح آنها اولویت دولت است.

به گزارش ایرنا، بهزاد رحیمی روز شنبه در نشست شورای اداری بانه با اشاره به اینکه نمایندگان دولت در کردستان پیگیر اتمام این پروژه ها هستند، افزود: کردستان به لحاظ حمل و نقل جاده ای جزء استان های رده پایین کشور است.

وی تاکید کرد: امسال پروژه تاریخی جاده بانه - سوته به بهره برداری می‌رسد و چهار باند کردن جاده بانه به سقز نیز در دست اقدام است که یک قطعه دیگر این پروژه به طول ۱۰ کیلومتر به مناقصه واگذار شده است.

رحیمی اظهار داشت: موتور محرکه اقتصاد شهرستان بانه منطقه ویژه اقتصادی است که به لحاظ اجرایی اقدامات خوبی در این منطقه انجام شده اما مهمترین مشکل آن پروانه بهره برداری است و تا زمانی که پروانه صادر نشود نمی توان وارد فاز اجرایی و واگذاری زمین به متقاضیان شد.

وی با بیان اینکه کولبری در شان و جایگاه انسان نیست و نباید به عنوان شغل به این پدیده بنگریم، یادآور شد: نباید از معیشت مرزنشینان غافل شویم چرا که امنیت پایدار منطقه حاصل تلاش مرزنشینان و نیروهای نظامی و انتظامی است.

رحیمی با بیان اینکه روحیه بسیج گونه خدمت به مردم می تواند شرایط سخت اقتصادی را برای همه آسانتر کند که باید مسولان این روحیه را در خود تقویت کنند، افزود: در گام دوم انقلاب نباید مشکلات اقتصادی انگیزه دولتمردان را برای خدمت به مردم تغییر دهد بلکه باید با روحیه انقلابی و جهادی خدمت کنند و راه نفوذپذیری دشمن را به نظام ببندند.

وی با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب مجلس یازدهم را مجلس تلاش و انتظار نامگذاری کردند، اظهار داشت: مدیران شهرستان باید به گونه ای عمل کنند که در تقابل با منافع مردم نباشد و شان و جایگاه ارباب رجوع را نیز حفظ کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =