حدود ۲۰ درصد از داوطلبان آزمون سراسری در اصفهان غایب بودند

اصفهان - ایرنا - رییس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان گفت: حدود ۲۰ درصد از داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در این استان در جلسه کنکور غایب بودند.

امسال حدود ۸۴ هزار و ۵۰۰ داوطلب در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در استان اصفهان ثبت ‌نام کردند که معادل ۶۱.۱۴ درصد آنها زن و ۳۸.۸۶ درصد مرد بودند.

آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال ۹۹ از بیست و نهم مرداد با گروه امتحانی هنر آغاز شد و پس از کنکور علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی، امروز اول شهریور با برگزاری آزمون گروه زبان خارجی به کار خود پایان داد.

رییس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بطور میانگین در چهار نوبت برگزاری کنکور سراسری در این استان حدود ۲۰ درصد از داوطلبان غایب بودند که نسبت به آزمون دوره دکترا و کارشناسی ارشد که مرداد امسال برگزار شد، کمتر بود.

محمدرضا ایروانی با بیان اینکه میزان غایبان امسال نسبت به کنکور سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال‌های قبل، کمی بیشتر بود، اضافه کرد: بیشترین داوطلبان غایب مربوط به گروه‌های هنر و زبان خارجی بودند که این امر طبیعی است زیرا این رشته‌ها برای برخی داوطلبان بعنوان رشته دوم محسوب می‌شود.

وی، کمترین غایبان را مربوط به گروه علوم ریاضی با ۱۲ درصد و سپس گروه علوم تجربی با ۱۸ درصد اعلام و خاطرنشان کرد: در مجموع می‌توان گفت که آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌های سال ۹۹ در اصفهان با رعایت خوب شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد.

ایروانی گفت: در چهار روز برگزاری کنکور سراسری، هیچ داوطلبی که در خوداظهاریش از ابتلا به بیماری کرونا خبر داده باشد یا در بیمارستان در آزمون شرکت کند، نداشتیم اما ۲ داوطلب که در بدو ورود به حوزه امتحانی مشکوک به بیماری تشخیص داده شدند در مکان مجزا و جدا از سایر داوطلبان در آزمون شرکت کردند.

وی تصریح کرد: برگزاری آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال جاری با توجه به شرایط خاص شیوع بیماری کرونا به نیروی انسانی و هزینه بیشتری نسبت به سال‌های قبل نیاز داشت و از طرفی نیز نگرانی‌هایی برای داوطلبان و خانواده‌ها ایجاد کرد اما اکنون مشاهده می‌کنیم که این آزمون با کمترین مشکلات برگزار شد.

بیشترین تعداد داوطلبان کنکور سراسری در اصفهان در گروه علوم تجربی با سهم ۳۸.۳ درصد بودند و داوطلبان گروه علوم انسانی ۲۲ درصد، علوم ریاضی ۱۴.۴ درصد، هنر ۱۲.۳۲ درصد و زبان خارجی ۱۲.۹ درصد از کل داوطلبان این استان را شامل می‌شدند.

کنکور سراسری ۹۹ با رقابت بیش از یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر در کشور از بیست و نهم مرداد جاری آغاز شد و تا اول شهریور امسال در ۳۹۲ شهر برگزار شد.

اصفهان با حدود ۱۷۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی با ۲۱۳ هزار دانشجو و هفت هزار عضو هیات علمی، دومین استان دانشگاهی کشور است؛ این استان حدود ۷ درصد از کل دانشجویان کشور را در خود دارد.

بیماری کرونا از اسفند سال گذشته در کشور شیوع پیدا کرد و تاکنون بیش از ۳۵۴ هزار نفر بطور قطعی به آن مبتلا شده و شمار جان‌ باختگان به بیش از ۲۰ هزار نفر رسیده است.

شیوع این بیماری باعث به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌ها شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =