۵۰ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در یزد مجوز فعالیت دریافت کردند

یزد - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: ۵۰ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه‌های انرژی خورشیدی، بهداشت و درمان، فولاد، عمران شهری، توریسم، صنعت و ابزارهای صنعتی از کشورهای مختلف جهان در استان مجوز فعالیت دریافت کردند.

علی نمازی روز شنبه در نشست بر خط آنلاین خانه مطبوعات استان افزود: از این تعداد ۲۷ طرح فعال در زمینه صنعت، انرژی خورشید و سیکل ترکیبی در استان مشغول به فعالیت هستند.

وی اظهار داشت : مابقی طرح‌ها راکد و غیر فعال هستند که مجوز برخی از آن در حال باطل شدن است که ما در تلاش هستیم که از ابطال آنها جلوگیری کنیم.

نمازی افزود: همچنین ۱۰۹ فرضت سرمایه گذاری با سرمایه گذاری ۱۸ هزار میلیارد تومان در بخش های اقتصادی استان یزد تدوین شده  و برای سرمایه گذاران مشوق های خوبی در نظر گرفته شده است

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد درآمد استان یزد با اشاره به کسری بودجه استان و تامین آن از محل فروش اموال مازاد دولت اضافه کرد: بند (د) تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۹  این اجازه را به دستگاه‌های اجرایی داده است که از محل فروش اموال مازاد غیرمنقول، هزینه های جاری و ضروری خود را تامین کنند.

وی افزود: در این زمینه برای هر استان سهمیه‌ای مشخص شده است که سهمیه استان یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است که تاکنون تقریبا ۶۰۰ میلیارد تومان از اموال مازاد دستگاه‌های استان در قالب ۲ لیست تهیه و به تهران ارسال شده است.

نمازی با بیان اینکه لیست این اموال مازاد با نظر دستگاه‌های اجرایی آماده شده است گفت: ۵۰ درصد  از این سهمیه مستقیم به استان بر می‌گردد که نقش ‌مهمی در اعتبارات عمرانی استان دارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: در حال حاضر ۶۲۰ هزار و ۴۷۲ نفر در استان مشمول سهام عدالت هستند که این تعداد ۱.۲۶ درصد مشمولان کشور را تشکیل می دهد.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۲۶.۸ درصد مشمولان روش مستقیم و ۷۳ درصد مشمولین سهام عدالت در استان روش غیر مستقیم را انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه ۹۶ درصد درآمدهای استان از مالیات تامین می‌شود که به نحو مطلوب وصول و به خزانه دولت واریز می شود افزود: از ۸۳ دستگاه‌های اجرایی در استان فقط اعتبارات ۲۳ دستگاه در استان استانی است.

معوقه ۱۷ هزار میلیارد تومانی بانک‌های استان یزد

رییس شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد هم در این نشست گفت:در مجموع این نهادهای مالی ۱۷ هزار میلیارد ریال مطالبات معوقه دارند و با توجه به خوش حسابی و تدین یزدی ها ، امیدواریم بدهکاران نسبت به پرداخت مطالبات بانکی اقدام کنند.

محمدرضایی اضافه کرد:  در پایان سال گذشته میزان معوقات ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده که اکنون ۴۶ درصد رشد یافته است که این رقم اصلا زیبنده استان یزد نیست.

رضایی پیرامون تعیین تکلیف چک های برگشتی ایام کرونا افزود: طبق  دستورالعمل بخشنامه بانک مرکزی در زمینه چک های برگشتی ،چکهایی که  از تاریخ یکم اسفندماه ۹۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ نیاز به رفع سوء ندارند اگر شهروندان در این زمینه با مشکلی روبرو شده اند با بازرسی بانک مربوطه مراجعه کنند.

رییس شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد تصریح کرد: در استان یزد ۴۲۲ شعبه بانک با سه هزار و ۸۸۷ پرسنل فعال است.

پرداحت ۴۵ میلیارد تومان خسارت به زیان دیدگان بیمه ایران

مدیرکل بیمه ایران در یزد گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۴۵ میلیارد تومان خسارت به زیان دیدگان این بیمه پرداخت و به ۳۸ هزار پرونده هم رسیدگی شد.

حسنعلی طالعی افزود: در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت در قالب ۶۴ هزار پرونده به زیان دیدگان این بیمه پرداخت شد.

وی خاطر نشان کرد: بیمه ایران برای ارائه خدمات به شهروندان و پیشگیری از شیوع کرونا برخی از صدور بیمه نامه در بستر آنلاین فراهم کرد که شهروندان در این زمینه با مشکل روبرو نشوند.

محمدحسین سلمانی مدیرکل گمرک استان یزد هم در این نشست گزارشی از فعالیتهای این اداره بیان کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =