مدرسه ۶ کلاسه خیری در نیکشهر کلنگ زنی شد

چابهار- ایرنا- مدرسه ۶ کلاسه خیری دخترانه ویژه مقطع راهنمایی و دبیرستان روستای مته سنگ نیکشهر با حضور مدیر آموزش و پرورش، مسوولان و قشرهای مختلف مردم این شهرستان کلنگ‌زنی شد.

مدیرآموزش و پرورش نیکشهر روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این مدرسه با زیربنای ۳۱۱ مترمربع و با اعتبار یک میلیارد تومان ساخته می‌شود.

ساره باور با بیان اینکه روستای مته سنگ از توابع دهستان مهبان در فاصله ۶۰ کیلومتری از مرکز نیکشهر واقع شده و متاسفانه در این روستا و بسیاری از روستاهای دور دست دانش آموزان به دلیل نبود مدرسه در مقطع بالاتر از ابتدایی ترک تحصیل می‌کنند، خاطرنشان کرد: با افتتاح این مدرسه دیگر شاهد ترک تحصیل دانش آموزان دختر نخواهیم بود.

وی افزود: هم‌اینک ۳۰ مدرسه ناایمن و تخریبی با ۱۸۵ کلاس درس در نیکشهر وجود دارد که برای رسیدن به استاندارد کشوری نیازمند ساخت ۲۱ مدرسه در قالب ۱۱۶ کلاس درس هستیم.

مدیر آموزش و پرورش نیکشهر با بیان اینکه ۲۲۰ مدرسه با ۷۹۲ کلاس درس هم‌اینک در بخش مرکزی این شهرستان دایر و ۱۶ هزار و ۹۴۰ دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل‌اند، افزود: ۷۵۰ معلم کار تعلیم و تربیت این دانش آموزان را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: ۲۶ مدرسه در قالب ۵۰ کلاس درس توسط خیران در چهار سال اخیر در روستاها و مناطق شهری این شهرستان ساخته شده که این امر بخشی از کمبود کلاس درس را جبران کرده است.

باور گفت: علاوه‌بر ساخت و تحویل مدارس یاد شده ۱۳ مدرسه در قالب ۵۱ کلاس درس با یک باب خوابگاه دخترانه ۹۰ تختخوابی نیز در نیکشهر در حال ساخت است.

به گزارش ایرنا، نیکشهر از شمال به ایرانشهر و دلگان، از شرق به قصرقند و سرباز، از جنوب به کنارک و چابهار، از غرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است.

شهرستان نیکشهر با ۳۹۵ روستا، چهار بخش بنت، لاشار، آهوران و مرکزی ۱۵۰ هزار نفر جمعیت با ۴۰ هزار خانوار در فاصله ۵۱۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =