همزمان با هفته دولت ۲۱۱ طرح در قم به بهره برداری می‌رسد

قم - ایرنا - استاندار قم گفت: همزمان با هفته دولت ۲۱۱ پروژه با اعتبارپنج هزار و ۳۷۶ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای یک هزار و ۴۷۴ تًن افتتاح می‌شود.

بهرام سرمست عصر شنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود:این پروژه‌ها در بخش‌های زیربنایی، زیست‌محیطی، آموزش عالی، صنعتی، شهرداری‌ها، بهداشت و درمان و گردشگری برنامه‌ریزی‌ شده‌است.
وی گفت: همچنین در این هفته ۱۴ پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

وی اظهار داشت:‌ بهره‌برداری از پروژه چهار خطه کردن سلفچگان و ساوه و همچنین پروژه‌های گازرسانی به بخش‌های استان به‌ویژه دهستان قاهان دو پروژه شاخص هفته دولت می باشد که دراین استان به بهره‌برداری می‌رسد.

 سرمست گفت:‌البته پروژه بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) آماده افتتاح بوده اما در قالب پروژه‌هایی است که قرار است رئیس‌جمهوری به‌صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح نماید، بنابراین این پروژه را جزو پروژه‌های افتتاحی در هفته دولت لحاظ نکرده‌ایم.

وی دربخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:با توجه به اینکه قم یک استان زیارتی و گردشگری است، به دلیل شیوع بیماری کرونا آسیب جدی دیده است، بنابراین با همفکری‌هایی که با بخش خصوصی داشتیم نظرات آنان به مدیران ارشد کشوری انعکاس داده شد و شاید بتوان گفت اغلب پیشنهادات استان در جبران خسارت لحاظ شده و مورد توجه بوده‌است.
سرمست با بیان اینکه هدف‌گذاری ۶۴۲ میلیاردی سهم استان برای پرداخت به آسیب دیدگان از کرونا مورد اقبال قرار نگرفته است، تصریح کرد: بیشترین خسارت را در کل دنیا بخش گردشگری و تأسیسات به خود دیده است بنابراین پیشنهاد اصلاح داده‌ایم تا دولت در طرح‌های آتی این پیشنهادات را لحاظ کند.
وی با بیان اینکه وضعیت  قم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از همه استان‌ها بهتر بوده است، خاطرنشان کرد: ارزیابی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که حتی بالای ۹۰ درصد رعایت شیوه‌نامه‌ها را داشته‌ایم.
سرمست اضافه کرد: بالغ‌بر ۵۰ جلسه ستاد مدیریت بحران در استان تشکیل ‌شده‌است؛ منتهی رعایت پروتکل‌ها از طرف صنوف فراز و نشیب‌هایی داشته و در حال حاضر توجه ویژه‌ای بر رعایت کامل پروتکل‌ها از سوی صنوف می‌شود.
وی با بیان اینکه در قم به لحاظ وجود فضای سبز، بوستان و نشاط اجتماعی رنج می‌بریم، تأکید کرد: قم علاوه بر ظرفیت‌های گردشگری ظرفیت‌های بی‌بدیلی دارد و استان ویژه‌ای است درنتیجه در این زمینه باید حتماً کارشده و اقدامات جدی صورت گیرد.
وی با اشاره به وضعیت تک شهرستانی بودن شهر قم مطرح کرد: ۹۶ درصد جمعیت استان قم شهری بوده و سبب شده که حاشیه شهر قم نادیده گرفته شود و ازنظر بودجه و کارهای عمرانی آسیب جدی ایجاد کند، یکی از این راه‌حل‌ها خارج شدن از وضعیت تک شهرستانی بودن است، پیشنهاد تشکیل دو شهرستان داده‌ایم که مطالعات آن انجام و پیشنهادش مطرح‌شده است که در صورت تأیید هیئت دولت شاهد رفع این نقیصه خواهیم بود.
سرمست در خصوص آخرین وضعیت مترو و منوریل قم نیز گفت: تمام تلاش مدیریت استان در پشتیبانی از سیستم شهری این است که  فاز یک خط A  مترو تا پایان دولت تدبیرو امید به اتمام برسد، همچنین وضعیت منوریل را نیز تعیین تکلیف خواهیم کرد و هیچ وعده‌ای درخصوص منوریل نمی‌دهم به‌جز اینکه باید تعیین تکلیف کنیم.
استاندار قم  پیرامون آخرین وضعیت فرودگاه قم نیز اظهار داشت: فرودگاه برای استان ضروری بوده اما این کار باید قدم به قدم اتفاق بیفتد، به دنبال آن هستیم حواشی پروژه را به حداقل برسانیم به گونه ای که حق سرمایه گذاران و غرفه داران در آن تأمین شود و هم امکان سرمایه گذاری با اخذ مجوزهای قانونی فراهم شود.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد: در این زمینه با یک برنامه محوری و تفکر استراتژِیک و راهبردی حتی در دوران کرونا خود را مقید می‌دانستم که نهایت پیگیری و برنامه‌ریزی برای جهش تولید و رونق تولید داشته باشم.
وی با بیان اینکه اولویت حوزه عمرانی اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در بخش‌های مختلف است، تأکید کرد: شورای معاونین را مکلف کرده‌ام هرکدام دو پروژه اولویت‌دار را مشخص کنند و پروژه‌ها را در سه بازه زمانی مشخص به اتمام برسانند.
وی با تأکید بر اینکه ادارات استان باید بر اساس میزان پاسخگویی مورد ارزیابی قرار بگیرند، ادامه داد: استان قم دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و محل تردد زائرین و مسافرین مختلف در طول سال و مقامات کشوری و لشکری است، این استان در شاهراه مبادلاتی هفده استان قرار دارد و مناسبت‌های مهمی در سطح و شأن استان قم بزرگ داشته می‌شود که نیازمند برنامه‌ریزی‌های متقن و جامع است.
سرمست همچنین با تأکید بر نقدپذیری مجموعه مدیریت استان ابراز کرد: جا دارد از همه هوشیاری‌ها، نقادی‌ها و روشنگری‌های اصحاب رسانه در عرصه‌های مختلف قدردانی کنم، به‌طور مشخص در بحران شیوع بیماری کرونا خبرنگاران استان داوطلبانه در عرصه و میدان عمل حاضر بودند که به‌نوبه خود از همگان تشکر می‌کنم.

دوم تا هشتم شهریورماه سالروز انفجار دفتر نخست‌وزیری به دست منافقان و شهادت مظلومانه شهیدان محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر در سال ۱۳۶۰ به نام هفته دولت نام‌گذاری شده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =