پنجاه و سومین مرکز مهارت‌آموزی کوثر پایتخت در منطقه ۱۴ افتتاح شد

تهران-ایرنا-پنجاه و سومین مرکز مهارت‌آموزی کوثر با رویکرد حمایت از مشاغل خانگی با حضور مدیرکل امور بانوان، شهردار منطقه و جمعی از معاونین و مدیران شهری در منطقه ۱۴ پایتخت افتتاح شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیرکل امور بانوان شهرداری در این آیین اظهارداشت: این مرکز با مساحت ۲۲۰ متر، دارای ۱۶ غرفه در زمینه‌های زیورآلات، پوشاک، کالای خواب و ... است که در مجموع موجب اشتغال حدود ۷۰ نفر از زنان ساکن منطقه ۱۴ با اولویت زنان سرپرست خانوار می‌شود.

«زهرا بهروزآذر» گفت: در این مرکز، هر غرفه به یک کارآفرین اختصاص پیدا می‌کند و با ایجاد یک شبکه تولیدی متشکل از زنانی که به دلایل مختلف امکان کار در بیرون از منزل را ندارند، به توسعه اشتغال و تولید کمک می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر سه مرکز کوثر در منطقه ۱۴ فعال است، ایده‌ راه‌اندازی مرکز چهارم با رویکرد مشاغل خانگی بسیار عالی است و تلاش می‌کنیم با حمایت و ترویج این ایده، زمینه توسعه و تسری آن به سایر مناطق را فراهم کنیم.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد: مرکز مهارت‌آموزی کوثر با رویکرد حمایت از مشاغل خانگی تا پایان سال به عنوان نمونه‌ در دیگر مناطق نیز اجرا شود و منطقه ۱۴ برای انتقال تجربه‌ خود پیشرو باشد.

«بهروزآذر» گفت: با توجه به ایام سوگواری امام حسین(ع)، امیدوارم ما هم بتوانیم همچون ایشان در مسیر حفظ عزت و کرامت همه‌ شهروندان و زنان سرپرست خانوار در حد اعلا گام برداریم.

شهردار منطقه ۱۴ تهران نیز در این آیین اظهارداشت: برای داشتن شهری شهروندمدار، کسب رضایت شهروندان ضروری است و این امر زمانی محقق می‌شود که حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی را به عنوان یکی از اولویت‌ها در نظر گرفته و برای آن برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم.

«رضا عباسی» افزود: زنان سرپرست خانواری که با تکیه بر توانمندی و اراده خود برای مدیریت خانواده تلاش می‌کنند موجب عزت ما هستند و تکلیف ما حمایت از ایشان در عرصه‌های مختلف است.

براساس این گزارش، علاوه بر مرکز مهارت‌آموزی کوثر با رویکرد حمایت از مشاغل خانگی، ۵۲ مرکز دیگر نیز در سایر مناطق تهران با ۷۵۵ شاغل فعالیت می‌کند که با رویکرد کارآفرینی اجتماعی و ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار توسط شهرداری تهران ایجاد شده و با نظارت اداره کل امور بانوان فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =