۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۲
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83918046
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح ساماندهی اتباع خارجی در یزد آغاز شد

یزد- ایرنا- فرماندار یزد از آغاز طرح مهم ساماندهی اتباع خارجی ساکن در شهر یزد خبر داد و گفت: این طرح در سه دوره کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اجرا می‌شود.

محمد رستگاری روز شنبه به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران افزود: ساماندهی اتباع خارجی از دغدغه‌های مردم یزد است که امیدواریم با اجرای این طرح به سرانجام برسد. 

وی با بیان اینکه جزئیات این طرح مهم در نشستی جداگانه در اختیار اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: سالهاست به این مقوله پرداخته شده اما امسال فرمانداری یزد پس از برگزاری جلسات متعدد و فشرده، برنامه ای اجرایی برای ساماندهی اتباع خارجی ترسیم کرد.  

وی اضافه کرد: شرح وظایف دستگاهها در این طرح، پیشی بینی و کمیته های مختلفی از جمله کمیته های اشتغال، روستایی و ساماندهی گلخانه ها و ارزیابی برای اجرای آن تشکیل شده است.

فرماندار یزد، ساماندهی اتباع را به معنای به رسمیت شناختن حقوق قانونی اتباع مجاز اعلام کرد و یادآور شد: در قالب این طرح با اتباع غیرمجاز به صورت جدی برخورد می شود و آنها را از یزد طرح می کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح کوتاه مدت ساماندهی اتباع خارجی تا پایان سال به نتیجه می رسد اما طرح های میان مدت و بلند مدت آن زمان بر است، تاکید کرد: این طرح در برخی محلات یزد در حال اجراست و اتباع غیرمجاز ساکن در آنها در حال شناسایی هستند که محور اصلی آن خالی کردن خانه های این محلات از اتباع غیرمجاز است.

وی یکی از اقدامات مهم در این زمینه را طرد اتباع خارجی غیرمجاز شاغل در کوره های یزد اعلام کرد و گفت: صاحبان این کوره‌ها از ارائه خدمات محروم می شوند.

اجرای طرح پیشگیری و کاهش سرقت

فرماندار یزد از اجرای طرح پیشگیری و کاهش سرقت در یزد هم خبر داد و گفت: در این زمینه ۶ دوربین فعال در شهر نصب شده و ۱۲۰ دوربین دیگر هم در حال نصب است.

به گفته رستگاری در زارچ هم ۱۹ دوربین نصب شده ضمن آنکه شهرداری ۲۹ دوربین و میراث فرهنگی هم ۲۲ دوربین در بافت قدیم نصب کرده اند.

راه‌اندازی ۹۲ پروژه به مناسبت هفته دولت در شهرستان یزد

فرماندار یزد در ادامه از راه‌اندازی ۹۲ پروژه با صرف ۶۸۰ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان یزد خبر داد و گفت: ۲۸ پروژه از این تعداد خیری و ۱۱ پروژه هم مشارکتی است .

رستگاری اضافه کرد: این پروژه ها در زمینه های عمرانی، کشاورزی، گردشگری و.. راه اندازی و زمینه اشتغال ۲۸۷ نفر را فراهم می کند.

پلمب ۱۲۱۵ واحد صنفی در شهرستان یزد 

فرماندار یزد به بازدیدهای انجام شده از صنوف برای رعایت پروتکل های بهداشتی هم اشاره کرد و گفت: امسال هفت هزارو ۲۰۰ تذکر ارائه شد و ۱۲۱۵ واحد صنفی متخلف هم پلمب گردید.

رستگاری بیان کرد: به ۶۷ دستگاه دولتی و ۳۲ بانک سر زدیم و ۳۲۰۵ بازدید مشترک از واحد های تجاری هم انجام شد.

افتتاح ۸۳ پروژه در خاتم

سرپرست فرمانداری خاتم نیز در این نشست گفت: در هفته دولت ۸۳ پروژه مختلف با صرف ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در این شهرستان راه اندازی می شود.

جواد میربهبودی افزود: همچنین عملیات اجرایی ۶ پروژه جدید نیز در منطقه آغاز خواهد شد و مجموعا پروژه های راه اندازی شده زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۲۰۰ نفر را فراهم می کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =