آموزش‌های حین ازدواج در خراسان رضوی آنلاین برگزار می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیر مرکز آموزش‌های حین ازدواج خراسان رضوی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی، آموزش‌های حین ازدواج به صورت مجازی برگزار می‌شود و حضور همه زوجین در کلاس‌های آموزشی آنلاین ضرورت دارد.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهدی غلامی افزود: شیوع ویروس کرونا امکان حضور مخاطبین را در کلاس‌های آموزشی حین ازدواج غیر ممکن کرده و برنامه ریزی‌ برای برگزاری کلاس های آموزشی با حضور سه گروه روان شناسی خانواده، احکام و اخلاق و تنظیم خانواده انجام شده است.

وی با بیان اینکه آموزش های حین ازدواج به صورت آنلاین برگزار می‌شود ادامه داد: حضور در این کلاس‌های آموزشی، اجباری و در راستای اجرای طرح ملی ترویج ازدواج آگاهانه در نظر گرفته شده است.

مدیر مرکز آموزش‌های حین ازدواج خراسان رضوی گفت: قدمت برگزاری این کلاس‌های آموزشی ۲۵ سال است. در گذشته این آموزشها به صورت محدود ارائه می‌شد اما از دو سال گذشته، ساعت برگزاری این دوره آموزشی از ۲ ساعت به ۶ ساعت ارتقا یافته است.

وی به محتوای آموزشی حین ازدواج اشاره کرد و افزود: آشنایی با ارزش و جایگاه ازدواج، مهارت های اخلاقی دوران عقد و نامزدی، مهارت اخلاقی در تحکیم خانواده، موازین و مهارت های اخلاقی در ایمن سازی خانواده، آشنایی با تفاوت های زن و مرد از جمله محورهای مورد بحث در حوزه اخلاق و سبک زندگی می‌باشد.

غلامی ادامه داد: آشنایی با احکام و روابط زناشویی و طهارت، آشنایی با روابط زناشویی غیر مجاز از دیدگاه شرع، آشنایی با روابط محرمیت سببی و نسبی، آشنایی با احکام روابط با نامحرم، آشنایی با احکام پیشگیری از بارداری و سقط جنین ، آشنایی با روابط مالی زوجین در خانواده و خمس از موضوعات محوری در حوزه احکام خانواده است.

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان در قالب ۱۷ شهرستان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور بهره می‌برند. 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر خدمات‌رسانی به کلانشهر مشهد، ۱۳ شهرستان در استان خراسان رضوی را نیز زیر پوشش دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =