هفتمین سوگواره علمدار کربلا مجازی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مشاور رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از برگزاری هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا به صورت مجازی در هفته آینده خبر داد. 

به گزارش ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور حجت الاسلام امیر ارزانی روز شنبه گفت: هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا با عنوان آواها و نواهای عاشورایی از دهم ماه محرم به صورت مجازی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، نماینده حرم حضرت عباس (ع) در جمهوری اسلامی ایران و قائم مقام حرم آن حضرت در عراق برگزار می شود.

وی افزود: این سوگواره در سال های گذشته در قالب مراسم و برنامه‌های مختلف برگزار می شد اما با شیوع کرونا و محدودیت های ناشی از آن، سلسله برنامه هایی را به صورت مجازی برگزار می کنیم.

طرح نذر علمدار کربلا با ارسال ۴۰ هزار بسته متبرک از حرم حضرت ابوالفضل (ع)

وی افزود: طرح نذر علمدار کربلا به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) به همت ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام و حرم مطهر حضرت عباس(ع) با ارسال ۴۰ هزار بسته غذایی به ایران اسلامی برگزار می شود.

مدیر بین الملل ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: زندگی پر برکت سیدالشهدا (ع) از ابعاد مختلفی قابل بررسی است اما یکی از مهمترین جنبه‌هایی که می‌توانیم از زندگی آن حضرت به ویژه برای زندگی امروز الگوبرداری کنیم بخشش آن امام همام و حمایت از مردم مستمند است و احادیث فراوانی از آن حضرت درباره کمک به مردم و رفع نیازهای آنها بر جای مانده است. بنابراین هر گامی در مسیر رفع مسائل و نیازهای مردم به ویژه نیازمندان لبیک به سیره امام حسین(ع) است. 

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده با حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) و نماینده حرم آن حضرت در جمهوری اسلامی ایران، طرح طی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای به نام نذر علمدار کربلا اجرایی می‌شود. در این طرح ۴۰ هزار بسته متبرک متشکل از اقلام غذایی که از سوی روابط عمومی حرم حضرت عباس(ع) بسته بندی شده، در مرز بین المللی مهران تحویل ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام خواهد شد و طی مراسمی با حضور برخی مسئولان و اعضای کانون ها در سراسر کشور میان نیازمندان توزیع می شود.

وی گفت: همچنین در راستای گسترش این طرح، کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه (س) استان قم اعلام آمادگی کرده است که این ۴۰ هزار بسته را به همراه ۴۰ هزار بسته گوشت نذری در سراسر کشور با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فهما در سراسر کشور میان نیازمندان پخش کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =