سوگواره هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» به صورت مجازی برگزار می‌شود

تبریز - ایرنا - رییس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گفت: سیزدهمین سوگواره هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» حوزه هنری استان در پی شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

سیدمحمدحسین بلاغی، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به انتشار فراخوان این مسابقه، افزود: این سوگواره همایش محور بوده و در جهت جریان سازی برای سوق دادن هنرمندان به تولید اثر با مفاهیم عاشورایی در زمینه هنرهای تجسمی برگزار می شود و در یک و نیم دهه برگزاری آن در بین رویدادهای فرهنگی و مذهبی جایگاه خاص خود را در میان هنرمندان پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه این سوگواره با توجه به شرایط موجود اجتماعی در پی شیوع ویروس کرونا، طبق سال های گذشته با حضور انبوه هنرمندان برگزار نمی شود، اظهار داشت: به منظور جلوگیری از ایجاد وقفه در برگزاری آن امسال به صورت غیرحضوری برگزار می شود تا عرض ارادت اصحاب هنر به نهضت حسینی در قالب آن به صورت مجازی به نمایش گذاشته شود.

 رییس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گفت: امسال این سوگواره به صورت مسابقه محور طرح شده و هدایایی برای هر بخش شامل ۳ منتخب اول و ۳ برگزیده در نظر گرفته شده است.

بلاغی، ادامه داد: نهضت حسینی و مفاهیم عاشورایی در رثای سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، احسان و نیکوکاری، رزمایش کمک مومنانه (با توجه به شرایط کرونایی کشور)، مکتب شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، تولی و تبری در فرهنگ عاشورا (ولی لمن والاکم و عدو لمن عاداکم) و مدافعان سلامت از جمله موضوعات برگزاری این سوگواره است.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به این سوگواره تا ۲۰ شهریور امسال است، یادآوری کرد: این سوگواره در ۳ بخش نقاشی، خوشنویسی و پوستر برگزار می شود و هنرمندان و علاقمندان برای شرکت در این سوگواره می توانند با مراجعه به نشانی www.artabriz.ir و یا تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۷۵۶۹۹۵۷ با مقررات این سوگواره آشنا شوند و آثار خود را به دبیرخانه آن ارسال کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =