۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83917983
۰ نفر

برچسب‌ها

شهر پردیس ظرفیت تبدیل شدن به شهر هوشمند را دارد

تهران- ایرنا- سرپرست اداره کل دفتر امور شهری و شوراها گفت: شهر جدید پردیس تلفیقی از پویایی همراه با علم و فناوری را در خود دارد و این شاخص ها پردیس را از شهرهای هم جوار خود متمایز کرده و ظرفیت تبدیل شدن به شهر هوشمند را دارد.

علیرضا طاهری نسب در حاشیه مراسم معارفه مرتضی همتی شهردار جدید پردیس به خبرنگاران گفت: شهر جدید پردیس از ویژگی‌های خاصی برخوردار است در دوره همه‌گیری بیماری کرونا با بهره‌گیری از ویدئو کنفرانس قدم در راه هوشمندسازی شهر جدید پردیس برداریم.

وی ادامه داد: مدیریت شهر جدید پردیس را باید مدیرانی با توانمندی خاص بر عهده بگیرند و مدیریت شهری در مدت باقیمانده  برای خدمت رسانی مطلوب به شهروندان تلاش کند.

سرپرست اداره کل دفتر امور شهری و شوراها با اشاره به شهرهای فاقد شهردار در استان تهران، افزود: در حال حاضر دو شهر پاکدشت و حسن آباد فشافویه فاقد شهردار هستند که طی هفته آینده شهرداران جدید معرفی خواهند شد و برای شهر جدید جلیل آباد نیز به زودی شهردار تعیین می‌شود.

طاهری نسب  با اشاره به سلب عضویت اعضای شورای اسلامی و اتهام مالی شهردار پیشین پردیس ، اظهار داشت: شهرهای زیادی در استان دچار چالش سلب عضویت هستند و باید این وضعیت با نظارت بیشتر مدیریت شود.

وی  در ادامه با بیان اینکه بحث شوراهای اسلامی در بیشتر شهرها طایفه ای است، افزود: مردم باید در انتخاب خود بیشتر دقت کنندو به کسانی رای بدهند که حداقل تخصص مدیریت شهری داشته باشد و با حمایت طایفه ای افراد غیر متخصص را  انتخاب نکنند.

سرپرست اداره کل دفتر امور شهری و شوراها گفت : کوتاهی  که از طرف اعضای شورای اسلامی هر شهر اتفاق بیفتد با توجه به قوانین حاکم بررسی و با آنها برخورد قانونی می شود.

اعتبار و اقتدار به شهرداری پردیس باز گردد

شهردار جدید پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از دوران بلندمدت سرپرستی شهرداری و با توجه به اتفاقات گذشته باید اعتبار و اقتدار شهرداری را برگردانیم و بازگشت اعتماد عمومی را بعد از خدشه‌ای که به حیثیت شهرداری وارد شده را در دستور کار خود قرار بدهیم.

مرتضی همتی گفت: نیمی از فصل عمرانی سال ۹۹ سپری شده و باید برای پیش نویس بودجه سال ۱۴۰۰ و متمم بودجه سال جاری اقدام کنیم و فرصتی برای خطا و یا هدر دادن وقت نداریم.

وی با تاکید بر خدمت رسانی به شهروندان، افزود: کاهش دخالت‌های دیگران در مجموعه مدیریت شهری، جلوگیری از حاشیه سازی و سیاسی کاری را برای خدمات رسانی بیشتر به شهروندان در دستور کار خود قرار می دهیم از اعضای شورای تامین در خواست و انتظار کمک رسانی به مجموعه مدیریت شهری پردیس را داریم.

شهردار جدید پردیس گفت: از تحویل فازهای جدید مسکن مهر به شرط در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهرداری که همان منفعت شهروندان است استقبال می‌کنیم.

همتی ادامه داد: فاصله فازهای جدید ۸،۹،۱۱، ۵ مسکن مهر پردیس تا شهرداری زیاد است و هزینه‌های ما را به شدت بالا می‌برد و فازهای جدید مسکن مهر پردیس با مقدمات قانونی تحویل می‌گیریم.

به گزارش ایرنا، مرتضی همتی شهردار پردیس به همراه  رئیس و اعضای شورای اسلامی پردیس پس از مراسم معارفه در نورالشهدای پردیس با دو شهید گمنام تجدید میثاق کرد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =