حوزه درمان استان قزوین نیازمند حمایت بیشتر مسئولان کشور است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: این استان در حوزه بهداشت و تقویت زیرساخت‌های درمانی، نیازمند حمایت جدی‌تر مسئولان کشور است تا شاهد جهش در این حوزه طی سال جاری باشیم.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز شنبه در دیدار طاهر موهبتی معاون امور حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد، افزود: رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با مقبولیت و کار جدی، رضایت اقشار مختلف را جلب کرده‌اند و تلاش‌های ایشان در بخش‌های مختلف بسیار ثمربخش بوده است.

وی در ادامه روز پزشک را تبریک گفت و تأکید کرد: رعایت کامل اصول و پروتکل‌های بهداشتی را وظیفه دینی خود دانسته و به خطر انداختن سلامت خود و جامعه را حرام می‌دانیم و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند همه وظیفه داریم دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا را با جدیت اجرایی کنیم.

عابدینی یادآور شد: ما با نظر ستاد استانی مقابله‌ با کرونا، نماز جمعه را مجددا تعطیل کردیم و در تمام مراحل با ریاست دانشگاه علوم پزشکی هماهنگ بوده‌ایم و از این پس نیز همین گونه خواهد بود.

امام جمعه قزوین بیان کرد: آن چیزی که جامعه ما را با جوامع دیگر متفاوت کرده این است که نگاه‌های ایمانی، دینی و الهی در تمام بخش‌های زندگی ما نقش مثبتی ایفا می‌کنند و در موضوع بیماری کرونا نیز اعتقاد داریم خدای متعال کمک می‌کند و ما نیز با یاری خداوند کارها را پیش خواهیم برد.

وی اظهار داشت: جامعه روحانیت در آگاهی بخشی، بسیج مردم، روحیه دادن و حضور در صحنه با جدیت پای کار بوده و در قزوین حضور این عزیزان در صحنه مقابله با کرونا، بسیار مؤثر بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تقدیر از کادر درمانی بیان کرد: شهدای کادر پزشکی همانند شهدای دفاع مقدس هستند و در تمام مراحل بسیار خوب عمل کرده‌اند و از این عزیزان قدردانی می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک هفته دولت، خاطرنشان کرد: شهید رجایی برخاسته از این خطه بودند و مشی ایشان در مسوولیت، امروز نیز گره‌گشا خواهد بود و الگوی بسیار ارزشمندی برای همه مسئولان است.

این مسوول با تسلیت ایام شهادت ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: فرمایش امام حسین(ع) میراث معنوی، عرفانی و اخلاقی است و امیدواریم تلاش کنیم پیرو حقیقی آن حضرت باشیم.

وی تصریح کرد: اباعبدالله الحسین(ع) برای دفاع از حق و مبارزه با باطل قیام کردند و فرمودند در این مسیر، شهادت را جز سعادت نمی‌بینم و از زندگی با ستمگران اظهار انزجار کردند که امروز نیز چنین مشی و مسیری به زندگی ما مرتبط خواهد بود.

امام جمعه قزوین ادامه داد: امام حسین(ع) فرموند هر جا مردم به جای آنکه بنده خدا شوند، بنده دنیا شده‌اند به پیامبر و فرزندان ایشان رحم نکرده‌اند و در این شرایط، دین فقط لقلقه سر زبانشان می‌شود و تا زمانی که دین با دنیایشان جور در بیاید، از آن حمایت می‌کنند اما وقتی پای امتحان در میان باشد، دین‌داران اندک می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =