تحریم‌ها نشان از خصومت و دشمنی استکبار جهانی با ملت ایران است

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر الگوی خدمت در حکومت اسلامی هستند، گفت: تحریم‌های ظالمانه‌ای که استکبار جهانی علیه کشورمان وضع کرده نشان از خصومت و دشمنی آنها با ملتی دارد که شعارش استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حسین خوش اقبال روز شنبه در دومین جلسه شورای اداری شهرستان بانه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت اظهار داشت: مهمترین راهکار مقابله با توطئه‌های دشمنان همراهی و همگامی ملت و دولت و دفاع از آرمان‌های انقلاب و رهبر معظم انقلاب است.

وی با بیان اینکه شهدای دولت را باید الگوی خود در خدمتگزاری به مردم قرار دهبم، افزود: اگر دولتب با مردم و مردم نیز با دولت و نظام همراه باشند از همه موانع و سختی‌ها عبور خواهیم کرد.

خوش اقبال با اشاره به شکست سنگین آمریکا در سازمان ملل گفت: بی سابقه ترین اتفاق در ۷۰ سال گذشته این بود که طرحی را که آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل ارائه داد، رد شد و این نشان از بزرگی ایران اسلامی و حقانیت این ملت است.

وی ادامه داد: در دولت دوازدهم حداکثر مدیران بومی و اهل سنت در پست‌های مدیریتی بکارگیری شده که برای استان و مردم اهمیت ویژه ای دارد و بایستی این مدیران توانمند در عرصه‌های مختلف خدمتگزاری صدیق برای مردم باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تاکید کرد: در دولت هفت سمت مدیر کلی، معاون فرماندار و بخشدار به بانوان واگذار شد و ۶۱ دهیار و ۲۳ نفر به عنوان شوراهای اسلامی شهر و روستا فعالیت می‌کنند البته بانوان بر اساس شایستگی در عرصه‌های مختلف مدیریتی درخشیدند.

وی افزود: برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان و کنگره بین المللی مشاهیر و مفاخر کرد از جمله اقدامات خوبی است که در عرصه فرهنگی و سیاسی استان اتفاق افتاد و ثبت شهر سنندج به عنوان شهر موسیقی خلاق با توجه به جایگاه فرهنگی و هنری مردم انجام شد.

خوش اقبال به اشاره به دیگر اقدامات مهم دولت در کردستان گفت: تشکیل خانه احزاب در کردستان یکی دیگر از اقدامات دولت در راستای توسعه سیاسی و فرهنگی استان بود تا همه جریان های سیاسی داخل نظام بتوانند فعالیت کنند و در تصمیم گیرها و تصمیم سازی های استان اظهار نظر کنند که در این رابطه ۵۰ دفتر و شعبه در استان شکل گرفته و از ۱۲ مورد به ۴۸ مورد افزایش یافته است.

وی به افزایش ۱۳ برابری تشکل و انجمن های مردمی در کردستان اشاره کرد و افزود: در گذشته ۴۵ انجمن در کردستان فعالیت می کرد که امسال ۶۰۰ انجمن و تشکل مردمی فعال است که این نشان می دهد تشکل ها می توانند در چارچوب قوانین و مقررات فعالیت داشته باشند.

فرماندار بانه نیز در این جلسه گفت: شهرستان ظرفیت زیادی در بحث توسعه دارد و در بخش گردشگری و اقتصادی پیشرفت های خوبی حاصل شده که نوید بخش توسعه است.

اسماعیل رستم پور افزود: باید از فرصت موجود به خوبی استفاده و آینده خوبی را برای این شهرستان مرزی ترسیم کنیم.

وی اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت در شهرستان بانه ۹۹ پروژه خدماتی و عمرانی با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد که این پروژه ها نقش مهمی در توسعه عمرانی و اقتصادی شهرستان بانه خواهد داشت.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =