فارسی‌ها از طرح تابستانه کتاب هم استقبال کردند

شیراز-ایرنا- طرح تابستانه کتاب ۹۹ با تعطیلی نمایشگاه‌های کتاب به دلیل همه‌گیری کرونا و نیز آسیبی که متاثر از این رویداد به کتابفروشی‌ها وارد شد، همچون طرح بهارانه در فارس با استقبال کتاب‌دوستان همراه شد.

طرح تابستانه کتاب از هجدهم امردادماه ۹۹ آغاز شد و تا سی‌ام همین ماه ادامه یافت، در این دوره از تابستانه کتاب، خرید کتاب به ‌صورت اینترنتی، تلفنی و هم به‌شیوه حضوری انجام شد.

همچنین در این دوره که با مشارکت ۷۷۳ کتابفروشی در سراسر کشور برگزار شد، استان‌های تهران با ۷۲ هزار و ۶۱۴ جلد، خراسان رضوی با ۵۵ هزار و ۳۳۵ جلد، اصفهان با ۵۳ هزار و ۲۱۶ جلد و فارس با ۴۲هزار و ۹۲۶ جلد فروش، استان‌های برتر بر اساس تعداد کتاب بودند.

پاتوق کتاب شیراز و کلبه کتاب جهرم، پُر فروش‌های ملی

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: استان فارس معادل هفت درصد از کل فروش این طرح را به خود اختصاص داد.

مهدی امیدبخش، با بیان اینکه در طرح تابستانه کتاب، ۵۰۸ هزار و ۸۸۱ جلد کتاب به ارزش ۱۹۵میلیارد و ۳۷۰میلیون و ۷۴۹هزار ریال به فروش رفته است، بیان داشت: ۲ کتابفروشی پاتوق کتاب در شیراز و کلبه کتاب در شهرستان جهرم به ترتیب در زمره پُرفروش‌های این طرح قرار گرفتند و در رده‌های چهارم و پنجم کشور ایستادند.

وی، همچنین با اشاره به برگزاری بخش مجازی این طرح، گفت: مشارکت مجازی، بیشتر شامل حال کتابفروشی‌های بزرگی شد که در دوره‌های قبل صف‌های طولانی داشتند، البته در این میان فروش حضوری نیز رونق داشت، ضمن اینکه هدف اصلی این طرح، حمایت از کتابفروشی‌های کوچک بوده است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر و تخصیص آن به مصرف‌کننده، طرح‌های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد، در قالب این طرح‌ها کتابفروشی ها می‌توانند به خریداران تخفیف دهند و مبلغ تخفیف داده شده را بعداً از این وزارتخانه دریافت کنند.

طرح تابستانه کتاب از سوی موسسه خانه کتاب به عنوان مجری، برای حمایت از کتابفروشان و چرخه نشر تا ۲۰درصد تخفیف برای مخاطبان در نظر گرفته بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =