۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۵۲
کد خبرنگار: 2065
کد خبر: 83917967
۰ نفر

برچسب‌ها

 کلنگ‌زنی و افتتاح ۱۲۳ پروژه در قوچان

مشهد- ایرنا- فرماندار قوچان گفت: همزمان با هفته دولت ۱۲۳ پروژه عمرانی با هزینه هزار و ۴۱۷ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال در این شهرستان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

هادی رجایی‌نیاروز شنبه در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته دولت افزود: ۸۵ پروژه با هزینه ۳۰۷ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال در این هفته به بهره‌برداری خواهد رسید و ۳۸ پروژه با اعتبار هزار و ۱۰۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کلنگ زنی خواهد شد.

وی بابیان اینکه در این هفته یک واحد بومگردی افتتاح‌ خواهد شد ادامه داد: پروژه‌های افتتاحی این هفته مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، خط انتقال آب، احیای قنوات، واحد پرورش دام، آسفالت جاده روستایی، ایمن‌سازی محورها، افتتاح اشتغال‌های خرد و کارگاه‌های روستای با کمک تسهیلات بانک کارآفرینی امید و آسفالت معابر روستایی است و در بخش کلنگ زنی نیز پروژه‌هایی همچون واحد صنعتی تولیدی، پروژه‌های عمرانی روستایی و شهری خواهیم داشت.  

فرماندار قوچان با تأکید بر اینکه اولویت شهرستان حوزه اقتصادی بوده و به همین دلیل در این زمینه بیش از دیگر حوزه‌ها تلاش شده است گفت: ۱۱۱ پروژه از پروژه‌های افتتاحی و کلنگ زنی با اعتبار ۸۸۸ میلیارد ریال مربوط به بخش اقتصادی است که اشتغال ۱۷۰ نفر را به همراه دارد.

وی شاخص‌ترین پروژه این هفته را پروژه خط انتقال آب ذکر کرد و افزود: این پروژه در سفر رییس ‌جمهوری به استان خراسان رضوی تصویب و اعتبارات اولیه آن صرف خرید لوله شده است.

رجایی نیا ادامه داد: کشتارگاه صنعتی دام با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال و احداث کارخانه نوشیدنی‌های میوه‌ای با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های شاخص این هفته است که کلنگ زنی خواهد شد.

وی گفت: پروژه استخر دانش‌آموزی نیز با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد نیازمند حدود ۵۰ میلیارد ریال است و پروژه مجتمع فرهنگی نیز با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد برای بهره‌برداری به ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیا دارد.

فرماندار قوچان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته دولت افزود: تمامی برنامه‌های هفته دولت در سال جاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد و تنوعی که در سال‌های گذشته در اجرای برنامه‌ها داشتیم به دلیل ملاحظات بهداشتی محدود خواهد بود.

شهرستان قوچان با ۱۸۰ هزار نفر جمعیت در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =