آیت الله حیدری مطرح کرد؛ پیشنهاد نامگذاری روز بیمارستان

اهواز – ایرنا – عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: پیشنهاد می کنم روز بیمارستان به نام پزشک علی بن عباس اهوازی در تقویم کشور نامگذاری شود.

به گزارش ایرنا آیت الله محسن حیدری شنبه درآیین گرامیداشت روز پزشک در سرسرای شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: از استاندار خوزستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اهواز درخواست می کنم که این پیشنهاد از طریق کمیسیون پزشکی مجلس و نهادهای مربوطه ارائه و پیگیری شود.

علی بن عباس اهوازی یکی از پزشکان پرآوازه ایرانی متولد شهر اهواز بود، وی از بزرگ‌ترین پزشکان دولت آل بویه بود،  در سده چهارم هجری می‌زیست و پزشک عضدالدوله، فرمانروای آل بویه بود.

وی با اشاره به مضمون جمله رهبرمعظم انقلاب اسلامی که فرمودند پزشکان مانند علما و روحاینت از ابتدای تولد تا لحظه مرگ ارتباط تنگاتنگی با انسان دارند گفت: از این رهگذرهمانگونه که علما از نظر اخلاق در بین جامعه تاثیر دارند پزشکان نیز در زمینه اخلاق و منش متعالی می توانند تاثیر گذار باشند.

آیت الله حیدری ادامه داد: به ویژه پزشکان در دامن اسلام و مکتب تشیع در ایران اسلامی به برکت خون شهیدان و فرهنگ رهبرمعظم انقلاب به مراتبی از اخلاق رسیده اند که قابلیت ارائه الگوی اخلاقی در جهان را دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری توضیح داد: در دوران دفاع مقدس و شرایط کرونا، سطح بالای اخلاقی پزشکان ما تجلی پیدا کرد و فداکاری، شهامت و انساندوستی آنها مثال زدنی است.

وی با اشاره به اینکه همه اعضای هیچ قشری معصوم نیستند بیان کرد: برخی پزشکان مایه ننگ جهان بشریت و جامعه پزشکی هستند مانند فعالیت سقط جنین توسط پزشکان بی دین و بد اخلاق در گوشه و کنار کشور اگر چه معدود هستند اما فاجعه ای انسانی می‌آفرینند.

آیت الله حیدری گفت: این گروه باید توسط پزشکان خوب ما طرد شوند چون جنایت‌هایی بدتر از دوران جاهلیت انجام می‌دهند که همانند زنده به گور کردن دختران و پسران است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: جنایت بی دینان اسلامی، آینده ایران اسلامی را با توجه به روند کاهش جمعیت بحرانی خواهد کرد و باید در مقابل این روند فاسد بایستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =