آلبوم صوتی « باب‌السلام» در تبریز تولید و منتشر شد

تبریز - ایرنا - رییس هیات مدیره موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق تبریز گفت: آلبوم صوتی نواهای عاشورایی با عنوان « باب‌السلام» به همت گروه بین المللی تواشیح و مدیحه سرایی طارق تبریز تولید و منتشر شد.

مهدی محمدزاده، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این آلبوم سومین آلبوم عاشورایی گروه تواشیح طارق بوده که پس از آلبوم های «قانلی شفق» و «شبیر» در ۹ قطعه تولید شده است.

وی با بیان اینکه این آلبوم تمایزهای ویژه ای نسبت به ۲ آلبوم های قبلی دارد، اظهار داشت: محتوای این آلبوم بیشتر به تبیین پیام ها و اهداف نهضت عاشورا و همچنین شاخص سازی در سیره اهل بیت(ع) و اصحاب امام حسین (ع) پرداخته و سعی شده است شاخصه هایی ارزشمند از یک شیعه عاشورایی در آلبوم ارائه شود.

رییس هیات مدیره موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق تبریز با اشاره به اینکه در جریان ‌بیماری کرونا و محدودیت های ایجاد شده، ضرورت تولید محتوای فنی و قابل استفاده برای فضای مجازی و استفاده فردی عزاداران احساس می شود، گفت: این آلبوم در جهت غنی سازی محتوای عزاداری شیفتگان اهل بیت(ع) و ارائه نواهای اصیل عاشورایی با تلفیق شیوه ها و سبک های صحیح روز تولید شده است و براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب و به منظور اشاعه فرهنگ مواسات فرهنگی و نذر فرهنگی به صورت رایگان توزیع می شود.

محمدزاده، با اشاره به اینکه تمامی امور انتخاب اشعار، آهنگسازی و خواندن اشعار توسط اعضاء گروه طارق تبریز انجام شده است، ادامه داد: این آلبوم صوتی بدون استفاده از منابع دولتی و فقط با حمایت خیرین و موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق تبریز تولید شده و برای تنظیم قطعات آن از بهترین هنرمندان عرصه موسیقی آئینی کشور استفاده شده است.

وی یادآوری کرد: در این آلبوم از حضور افتخاری خدام الحسین(ع) مانند حجت الاسلام بلاغی، مجید محمدزاده، مهدی قربانی، مهدی لیثی و وحید غفران نیا استفاده شده است.  

آلبوم باب السلام ششمین آلبوم صوتی گروه طارق تبریز است که در آن سیدمحمدحسین بلاغی، میثم ناعمی، مهدی محمدزاده، ناصر بخت آور، اکبر شوقی، سعید زارعان و مهدی محمدی به همنوایی پرداخته اند و تمامی قطعات آن در پایگاه اینترنتی به نشانی www.Tareq.ir برای عموم قابل دانلود و بهره برداری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =