۱۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان های قم پذیرش شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۱۰۶ بیمار کرونایی در اورژانس بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم ، محمد رضا قدیر درتبیین آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به یکم شهریورماه ۴۷ بیمار کرونایی جدید در بخش‌های مختلف مراکز درمانی قم و تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند.

وی  ترخیص ۳۹ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند، را مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر ۳۵۹ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۶۴ تَن از آنها وخیم است.

رئیس علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: در شبانه روز گذشته پنج تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود، جان خود را در قم از دست دادند.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =