بخشداری "بکتاش" میاندوآب افتتاح شد

مهاباد- ایرنا- بخشداری "بکتاش" میاندوآب در آستانه هفته دولت با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی، نماینده مردم میاندوآب‌ در مجلس، امام جمعه و فرماندار این شهرستان به صورت رسمی فعالیت خود را شروع کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی روز شنبه در این آیین گفت: در دولت تدبیر و امید این دومین بخشداری در استان است که پس از یک دهه وقفه در تقسیمات کشوری راه‌اندازی می‌شود و اولین بخشداری نیز در هفته دولت سال گذشته در فیرورق خوی افتتاح شد.

علی مصطفوی با قدردانی از همکاری اهالی بکتاش در راه‌اندازی این بخش، افزود: طی هفته دولت امسال در آذربایجان غربی ۶۲۴ پروژه عمرانی و اقتصادی با هزینه یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که گام کوچک در خدمت‌رسانی به مردم در قبال حمایت از پشتیبانی آنان از نظام است‌.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به احیای دریاچه ارومیه، گفت: در رابطه با احیای دریاچه ارومیه ۱۰ سال پیش کارشناسان محیط زیست اعلام می‌کردند برای جلوگیری از ایجاد مشکلات زیست محیطی براثر خشک شدن دریاچه باید به ضخامت ۱۰ سانتیمتر روی آن خاک پاشیده شود ولی با عنایت خداوند و با تلاش‌های دولت تدبیر و امید اکنون شاهد احیای این دریاچه هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین با بهره‌برداری از پروژه تونل انتقال آب از کانی سیب به طول ۳۶ کیلومتر دریاچه به طور کامل احیا و شاهد شادابی آن خواهیم بود.

مهدی عیسی‌زاده نماینده مردم میاندوآب‌ در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: ارتقای دهستان بکتاش به بخش از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه بود که محقق شد.

فرماندار ‌میاندوآب نیز در این آیین گفت: تاسیس این بخشداری یکی از مهم‌ترین پروژه‌های هفته دولت در میاندوآب است و از این پس انتظار می‌رود که مردم منطقه با این نگرش که توسعه منطقه در گرو همکاری‌ مردم و مسوولان است، با همدلی و مودت در توسعه این منطقه بیش از پیش همکاری کنند.

حسام شیرازه محبت افزود: بخشدار این بخش با شناختی که از وی دارم، یک فرد توسعه محور است و به یقین در توسعه و پیشرفت این بخش تاثیر گذار خواهد بود.

وی بیان کرد: برای تحقق مطالبات این بخش همان طور که قول داده‌ایم به صورت ویژه پای کار خواهیم بود.

در این آیین "سهراب اسفندیاری" به عنوان نخستین بخشدار بخش جدید "بکتاش" میاندوآب‌ معرفی شد.

اسفندیاری متولد ۱۳۶۵ است و پیش از این کارشناس اداره سیاسی فرمانداری میاندوآب بود.

طبق آخرین تقسیمات کشوری شهرستان میاندوآب دارای چهار بخش و ۱۲ دهستان است.

شهرستان میاندوآب با حدود ۲۸۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و پس از ارومیه و خوی سومین شهرستان پرجمعیت این استان به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =