شعب اخذ رای در کرج، مهیای مرحله دوم انتخابات مجلس شود 

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در شهرستان های مشمول این قانون گفت: الزامات و بسترهای برگزاری انتخابات از جمله فیبر نوری، تجهیزات شعب مهیا شود.

غفور قاسم پور روز شنبه در نشست هماهنگی برگزاری « دومین مرحله» انتخابات یازدهیم دوره مجلس شورای اسلامی  افزود: انتخابات آبرو و حیثیت نظام است و همانند مرحله اول، در مرحله دوم نیز کتاب قانون مسیر حرکت خواهد بود، به حاشیه نمی رویم و  در کمال هماهنگی و وحدت رویه انتخابات را برگزار خواهیم کرد. 
وی ادامه داد: با توجه به  شرایط کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی در مرحله دوم باید مدنظر مجریان و عوامل برگزار کننده انتخابات قرار گیرد، دور دوم انتخابات مجلس با لحاظ قرار دادن تمام نکات بهداشتی و رعایت پروتکل های از جمله؛ فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش برگزار می شود و تمام نیازها در این زمینه نیز احصاء شده و در جریان تامین و آماده سازی است. 
قاسم پور گفت:  کمیته امنیتی دور دوم انتخابات مجلس یازدهم مرکز حوزه انتخابیه کرج اشتهارد و فردیس تشکیل شده و به عنوان حافظ آراء مردم، انتخابات را در بستری امن برگزار خواهیم کرد. 
وی  با اشاره به ظرفیت ویژه آموزش و پرورش در برگزاری انتخابات، افزود: نمایندگان فرماندار و اعضای شعب که در مرحله اول آموزش دیده بودند نیز برای مشارکت در برگزاری مرحله دوم انتخابات اعلام آمادگی کرده اند.

استان البرز با ۲ حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان ، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد که ۱۱۵ نامزد در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به رقابت پرداختند.

این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله اول " مهدی عسگری" و " علی حدادی " به ترتیب به عنوان نمایندگان مردم از  حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد، حوزه انتخابیه طالقان نظرآباد و ساوجبلاغ به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس که دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است رقابت بین " فاطمه اجرلو" و " علیرضا عباسی" به دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کشانده شد.

حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد مشمول شرایط قانونی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و تا به این لحظه شورای  نگهبان ۲۱ شهریورماه را زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام  کرده است.

در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرج سه هزارنفر مامور محافظت از صندوق های اخذ رای بودند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح روز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =