۶۴ طرح در فیروزه خراسان رضوی آماده بهره‌برداری شد

مشهد- ایرنا- فرماندار فیروزه گفت: ۶۴ طرح عمرانی، خدماتی، فرهنگی و کشاورزی در این شهرستان با هزینه ۳۷۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری و اجرا شده است.

ابوالفضل حکیم‌پور روز شنبه در نشست خبری هفته دولت افزود: شاخص برخورداری از راه روستایی در استان ۷۰ و در فیروزه ۹۹ درصد است و در هفته دولت از محل طرح ملی ابرار راه روستایی احمدیه به بهره‌برداری می‌رسد و با تکمیل راه روستایی فیض‌آباد این شاخص در فیروزه به صددرصد خواهد رسید.
وی ادامه داد: در این راستا راه روستای معدن فیروزه به معدن فیروزه از محل اعتبارات این شهرستان با هزینه ۱۵ میلیارد تومان تکمیل شده است.

فرماندار فیروزه گفت: در هفته دولت ۱۶ جایگاه فرود بالگرد اورژانس‌ با هزینه ۲۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی با همکاری‌های مردمی در بخش تامین زمین مورد نیاز و پایگاه امداد جاده‌ای در روستای مرزان به بهره‌برداری می‌رسد و بدین‌ترتیب دیگر در هیچ نقطه‌ای از این شهرستان نقطه کور برای امدادرسانی نخواهیم داشت.
وی افزود: در این هفته درمانگاه تخصصی دندانپزشکی نیز با کمک خیران در روستای گرماب راه‌اندازی و به بهره‌برداری می‌رسد.
حکیم‌پور با بیان اینکه روستای فیض‌آباد فیروزه تا پارسال از پوشش آنتن تلفن همراه محروم بود ادامه داد: روستاهای چزگ، دستجرد، زروند و شوریاب هم از نقاط کور آنتن‌دهی فیروزه بودند که با نصب آنتن این مشکل برطرف شد و برای نخستین بار در منطقه طرح تلفن پرسرعت در فیروزه طی هفته دولت راه‌اندازی می‌شود.
وی گفت: طی این هفته در شهرک صنعتی کمال‌الملک یک شرکت تولیدی صنایع چوبی با تسهیلات دولتی و با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی و یک شرکت تولیدی صنایع روشنایی با هزینه ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.
فرماندار فیروزه افزود: آغاز بهره‌برداری از ۱۷ مسکن محرومین و کلنگ زنی ۱۷ مسکن دیگر در با اعتبار یک میلیارد تومان از دیگر طرح‌های فیروزه در هفته دولت است.
وی ادامه داد: طرح افزایش بهرهوری دام سبک در فیروزه با ۱۵۰ هزار راس دام در حال اجراست که همزمان اصلاح نژاد نیز انجام می‌گردد.
حکیم‌پور گفت: آغاز بهره‌برداری از آب‌ کشاورزی از محل زه‌آب سد بار به روستای رشیدآباد در هفته دولت امسال انجام می‌گردد و این روستا به عنوان روستای الگوی اقتصاد مقاومتی با الگوبرداری از روستای قلعه گنج کرمان انتخاب شده که در اولین گام یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی برای افزایش بهره‌وری در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: سالیانه یک میلیون متر مکعب آب شرب فیروزه از سد بار تامین‌ می‌شود و خط انتقال آن تکمیل شده و بدین‌ترتیب برای نخستین بار در منطقه آب شرب و با کیفیت در این شهرستان برای شهروندان تامین می‌گردد.
فرماندار فیروزه ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی این شهرستان در بخش آب شرب روستایی این بود که در محور جنوب فیروزه ۱۸ روستا و در محور شمالی فیروزه ۲۸ روستا سال‌ها از مشکل کمبود آب شُرب رنج می بردند که از پارسال با تدابیر اتخاد شده در محور جنوب در حال حاضر آب مازاد وجود دارد و در محور شمالی هم با احیای یک خط انتقال آب ظرف ۲ هفته آینده مشکل آب شُرب با کیفیت برای این ۲۸ روستا تا ۲۰ سال آینده برطرف می‌گردد.
مرکز شهرستان ۴۲هزار نفری فیروزه در ۱۶۲ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =