۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۱
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83917910
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح ۳ هنرستان هنرهای زیبا و موسیقی سال گذشته

تهران- ایرنا- با افتتاح ۳ هنرستان جدید، در سال ۹۸، تعداد هنرستان‌های هنرهای زیبا و موسیقی کشور به ۴۴ هنرستان، افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ علی‌اکبر صفی پور، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری گفت: در سال گذشته، سه هنرستان هنرهای زیبا در استان‌های مختلف، افتتاح شد و تعداد هنرستان‌های فعال در آموزش هنر به ۴۴ هنرستان رسید. هنرستان هنرهای زیبای دخترانه ایلام، هنرستان هنرهای زیبای پسرانه بروجرد در استان لرستان و هنرستان هنرهای زیبای دخترانه در بیرجند خراسان جنوبی، در سال گذشته آغاز به کار کردند.

صفی‌پور در ادامه گفت: هنرستان‌های هنرهای زیبا و موسیقی، سابقه طولانی در کشور ما دارند و از مراکز مهم و معتبر آموزش هنر هستند که توسعه کمی و کیفی این هنرستان‌ها با توجه به نیازهای استان ها در دستور کار قرار گرفته است. سال گذشته با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سه استان ایلام، لرستان و خراسان جنوبی و آموزش و پرورش این سه استان، این هنرستان‌ها افتتاح شدند.

هنرستان ایلام در رشته‌های نمایش، موسیقی ایرانی و نقاشی، هنرستان پسرانه بروجرد در رشته‌های گرافیک، نمایش و موسیقی و هنرستان بیرجند در رشته‌های سینما، نقاشی و نمایش در حال حاضر آموزش می‌دهند که به تدریج تعداد رشته‌ها نیز افزایش می‌یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =