الکاظمی با رهبر جمهوری خواهان در سنای آمریکا گفت وگو کرد

بغداد – ایرنا - نخست وزیر عراق در ادامه سفر خود به واشنگتن با رهبر جمهوری خواهان در مجلس سنای آمریکا تلفنی گفت وگو کرد.

دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق در بیانیه ای امروز (شنبه) اعلام کرد که «مصطفی الکاظمی» و سناتور «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوری خواه در سنای آمریکا درباره روابط دو جانبه بین عراق و ایالات متحده و راه های تقویت آن در بخش های اقتصادی و امنیتی و همچنین پشتیبانی از همکاری مشترک در زمینه های مختلف آموزشی و فرهنگی بحث و گفت وگو کردند.

در این بیانیه به نقل از "میچ مک کانل "ادعا شده که وی حمایت خود را از تلاش های دولت عراق برای دستیابی به ثبات در این کشور اعلام کرد.

بیانیه دفتر نخست وزیر عراق افزوده است که این گفت وگو در سایه مجموعه ای از پرونده هایی که مصطفی الکاظمی در جریان سفر فعلی اش به پایتخت آمریکا دنبال می کند، صورت گرفته است.

نخست وزیر عراق سه شنبه گذشته 28 مردادماه در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی برای تکمیل گفت وگوها راهبردی با آمریکا راهی واشنگتن شد.

او پیش از این با رییس جمهوری و رییس مجلس نمایندگان آمریکا نیز دیدار و گفت وگو کرده است.

دور دوم گفت وگوهای راهبردی به سرپرستی وزیران امور خارجه دو کشور در روز چهارشنبه گذشته در واشنگتن برگزار شد و در حاشیه این گفت وگوها چند قرار داد اقتصادی بین عراق و آمریکا در بخش های اقتصادی، انرژی و بازسازی امضا شده است.

رییس جمهوری آمریکا بعد از دیدار با نخست وزیر عراق در اظهاراتی گفت که نیروهای کشورش تا سه سال دیگر در خاک عراق باقی می مانند، امری که با انتقادهایی در داخل عراق مواجه شده و آن را نقض قانون پارلمان برای اخراج فوری نظامیان آمریکا می دانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =