۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83917888
۱ نفر

برچسب‌ها

‌۲۲ طرح منابع‌طبیعی استان سمنان هفته دولت افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ۲۲ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری این استان با صرف ۲۳۵ میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.

جعفر مرادی حقیقی عصر شنبه در نشست خبری در فضای مجازی برای اعلام برنامه‌های هفته دولت در استان سمنان ابراز داشت: از ۲۲ طرح آماده افتتاح مربوط به مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ، ۱۷ طرح مربوط به عملیات آبخیزداری، چهار طرح مربوط به عملیات بیابانزدایی و یک طرح مربوط به اجرای عملیات جنگل کاری است.
وی بیان کرد: محل تامین اعتبار طرح‌های آماده‌ افتتاح هفته دولت امسال در استان سمنان از محل اعتبارهای صندوق توسعه ملی است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان افزود: کنترل سیل، ممانعت از فرسایش بی رویه خاک و تغذیه سفره‌های آب‌های زیر زمینی از جمله اهداف مهم برای اجرای طرح‌های آبخیزداری است.
مرادی حقیقی با تاکید بر مشارکت اقشار مختلف مردم برای صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی، رسانه‌ها را به عنوان بازوان اصلی فرهنگ سازی توسعه و حفاظت از این میراث ارزشمند دانست.
وی با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی یک رسالت ملی است یادآور شد: فرهنگ استفاده صحیح از منابع طبیعی باید بین آحاد مردم نهادینه سازی شود.
مرادی حقیقی گفت: پوشش گیاهی مناسب که به دنبال ترسالی امسال اتفاق افتاد زمینه مساعدی برای وقوع آتش سوزی احتمالی در مراتع و جنگل های استان فراهم کرده است و باید به منظور جلوگیری از آتش‌سوزی احتمالی در عرصه‌های منابع‌طبیعی از آتش‌افروزی پرهیز شود.
وی اضافه کرد: سه شهرستان مهدیشهر، شاهرود و میامی به عنوان سه شهرستان در خطر آتش سوزی مراتع و جنگل ها به شمار می‌روند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از شهریورماه به عنوان مستعدترین زمان برای آتش سوزی در مراتع و جنگل ها نام برد و گفت: با توجه به پوشش گیاهی غنی و مناسب امسال و خشک شدن این پوشش گیاهی، خطر آتش سوزی در این مقطع از سال و به ویژه در سه شهرستان ذکر شده وبسیار بیشتر است.
دوم تا هشتم شهریور ماه در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران هفته دولت نامگذاری شده است.
یک‌هزار و ۵۹۹ میلیارد تومان طرح‌ در حوزه‌ها و شهرستان‌های مختلف استان سمنان هفته دولت امسال بهره‌برداری، سرمایه‌گذاری و کلنگ‌زنی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =