۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۵
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83917881
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت پرونده قصاص در استان اردبیل منجر به سازش شد

اردبیل - ایرنا - رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت: پارسال هفت پرونده قصاص به همت کارگروه جهادی بخشایش در استان منجر به سازش و مصالحه شد که نمونه‌ای از موفقیت در حوزه صلح و سازش است.

به گزارش ایرنا از دادگستری اردبیل ، ناصر عتباتی روز شنبه در جلسه شورای قضایی استان اظهارداشت: تداوم و استمرار موفقیت‌ها در ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه در گرو همکاری تعامل و هم‌افزایی مردم و مسوولان می‌باشد.

وی افزود: مردم ولایی و حسینی اردبیل از ظرفیت بسیار خوبی در صلح سازش برخوردارند و باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده شود.

وی به کاهش حجم ورودی پرونده‌های قضایی به محاکم قضایی این استان اشاره کرد و گفت: استفاده از ریش‌سفیدان و معتمدین محلی در قالب استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای ایجاد صلح و سازش در پرونده‌ها یکی از مهم‌ترین رسالت‌های شورای حل اختلاف است که در این استان موفق عمل شده است.

وی همچنین با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و نیز گرامیداشت آغاز هفته دولت بر تاثیر برخی از وقایعه در طول تاریخ اشاره کرد و افزود: واقعه عاشورا هر چند که در یک روز اتفاق افتاد ولی تاثیرات شگرفی بر دل انسان‌های آزاده در طول تاریخ گذاشته است و این نشات گرفته از حق‌طلبی، آزادگی و ایستادگی در برابر ظلم و ستم حضرت امام حسین (ع) است.

رییس کل دادگستری استان اردبیل تشریح کرد: دستگاه قضایی با تاسی از نهضت عاشورا، عدالت‌خواهی و ایستادگی در برابر ظلم و فساد را در سرلوحه خود قرار داده و در این مسیر سعی می‌کند با پاسداری از ارزش‌های والای انسانی را به بهترین نحو ممکن محقق سازد.

در این جلسه با معرفی حجت‌الاسلام سیدحسن علوی به عنوان رییس جدید شوراهای حل اختلاف استان اردبیل از زحمات شهباز ابراهیمی رییس قبلی این شورا قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =