واحد پرورش مرغ گوشتی ٢٠ هزار قطعه‌ای در خاش افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- یک واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه ریزی ٢٠ هزار قطعه در هر دوره امروز/شنبه/ همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا مدیرجهاد کشاورزی شهرستان خاش در مراسم گفت: برای این طرح ١٣ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شخصی هزینه شده که اشتغالزایی ۶ نفر را به همراه داشته است.

شیرزاد کمالی افزود: هم‌اینک شهرستان خاش دارای۳۳واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی بوده که سالیانه ظرفیت تولید پنج هزار و ۹۴۰ تن گوشت مرغ را داراست.

وی ادامه داد: همچنین امسال پنج واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی با ۷۰رصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ۲۰۸طرح بخش کشاورزی این استان با اعتبار ۹۶۹میلیارد و ۱۸۷میلیون ریال به مناسبت هفته دولت در حال بهره‌برداری است.

 محمدعلی نیکبخت اظهارداشت: ۲۳پروژه بهبود تولیدات دامی، ۲۷پروژه بهبود تولیدات گیاهی، ۱۱۷ پروژه آب و خاک و امور فنی مهندسی، ۲۴ پروژه امور عشایری، پنج طرح منابع طبیعی و آبخیزداری، ۱۱ طرح شیلات آب‌های داخلی و یک پروژه شیلات آب‌های آزاد طرح‌های افتتاحیه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان ویژه هفته دولت را تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: با افتتاح این طرح‌ها برای ۲ هزار و ۵۹۲ نفر شغل دائم و حدود ۴۲ هزار نفر نیز در سیستان و بلوچستان شغل موقت ایجاد می‌شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اجرای ۶٠٠ هکتار سیستم‌های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی ٢٣رشته قنات، حفر و تجهیز ۴٠ حلقه چاهک کشاورزی، راه‌اندازی واحدهای پرورش گاو شیری، شترمرغ، اصلاح و نوسازی باغات میوه‌های گرمسیری و ساخت اسکله موج شکن بندر صیادی تنگ را از مهمترین پروژه‌های هفته دولت امسال در این استان برشمرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =