۹۰۵ طرح هفته دولت در استان بوشهر افتتاح و اجرا می‌شود

گناوه - ایرنا - استاندار بوشهر گفت: به مناسبت بزرگداشت هفته دولت امسال ۹۰۵ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در این استان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز شنبه در حاشیه افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی هفته دولت در شهرستان‌های گناوه و دیلم که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهار داشت: از این میزان ۸۳۷ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی با اعتبار یکهزار و ۶۷۹ میلیارد تومان در این استان افتتاح می‌شود که از این رقم ۸۶۴ میلیارد تومان پروژه عمرانی و ۸۳۲ میلیارد تومان طرح‌های اقتصادی است.

وی بیان کرد:  همچنین در این هفته عملیات اجرایی ۶۸ پروژه نیز شامل هشت طرح اقتصادی و ۶۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۷۸۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

استاندار بوشهر با تسلیت ایام ماه محرم و تبریک هفته دولت و روز پزشک گفت: حجم پروژه‌های افتتاحی هفته دولت در سال جاری در مقایسه با پارسال در شرایطی که کشور در سخت ترین دوران مالی و اقتصادی قرار دارد و وجود تحریم‌ها افزایش داشته که مایه افتخار است.
وی بیان کرد: برخی پروژه‌های بزرگ در دیلم از جمله کارخانه خوراک آبزیان آماده افتتاح است اما مقرر شده با حضور مقامات کشوری بزودی بطور رسمی افتتاح شود.
استاندار بوشهر گفت: از خیرین دیلم که در اجرای پروژه‌های متعدد نهایت همکاری داشتند، قدردانی می‌شود.
وی در آیین افتتاح پروژه‌های گناوه گفت: با توجه به ظرفیت‌های بندری و گردشگری این شهرستان، تکمیل طرح‌های گردشگری این منطقه در اولویت است.
استاندار بوشهر  بیان کرد: در حوزه اقتصادی کارهای خوبی در گناوه انجام شده و در دست اجرا است که نتایج آن نقشی مهم در ارتقای اشتغال و تولید در این شهرستان دارد.
گراوند اظهارداشت: باوجود ظرفیت‌های بندری استان بوشهر، تولیدات محصولات مختلف در این ستان باید صادرات محور باشند.
 در این آیین با دستور استاندار بوشهر و با یاد و نام امام حسین (ع) و شهدای کربلا  ۸۳ پروژه عمرانی با ۲۳۰ میلیارد تومان در ارتباط زنده با فرمانداران دیلم و گناوه ه به مناسبت هفته دولت افتتاح و اجرایی شد.

فرماندار گناوه در این آیین گفت: به مناسبت هفته دولت  ۴۳ پروژه عمرانی با ۵۹ میلیارد تومان افتتاح و عملیات اجرای ۱۱ پروژه با اعتبار ۳۴ میلیارد تومان نیز آغاز می‌شود.
 
غلامرضا مهرجو افزود: در این روز دومین کارخانه تولید جوجه یک روزه جنوب کشور، آسفالت کوچه‌ها و معابر شهری گناوه و خط انتقال آب از روستای پوزگاه تا گاوسفید بزرگ و کوچک، چهاربرج و چهارمحال  افتتاح می‌شود.
 بر اساس این گزارش در شهرستان دیلم ۲۹ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار۱۳۶ میلیارد و ۵۰۰ تومان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد که از این مجموع ۲۲ پروژه افتتاحی و هفت طرح اجرایی بود.
احمد دشتی فرماندار دیلم گفت: المان یادمان شهدای گمنام بندر امام حسن، مدرسه سه کلاسه روستای کنارکوه ،  شبکه انتقال برق و بخش تصویر برداری و رادیولوژی بیمارستان، ارتقای سایت همراه اول شهر دیلم از ۲ جی به ۳ جی و سایت ۴ جی ایرانسل جاده امام حسن به گچساران ۶ طرح شاخص افتتاحی این شهرستان در هفته دولت است که در روز جاری انجام می‌شود.

وی افزود: عملیات راه روستایی بیدو - چهارراه بی بی حکیمه بطول ۷.۳ کیلومتر و مجتمع (اقامت گاه ) گردشگری بوم گردی ساحل شهر امام حسن  از طرح‌هایی که به میمنت هفته دولت  آغاز شده‌است.
ملاقات عمومی استاندار بوشهر با شماری از شهروندان گناوه و دیلم نیز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و ایشان  دستورات لازم برای رفع مشکلات آنان را صادر کرد.

شهرستان های گناوه و دیلم با بیش از  ۱۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال اسنان بوشهر واقع هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =