آنفولانزا در پیش و حکایت تلخ کرونا همچنان باقی است

یاسوج- ایرنا- رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج گفت: پایان شهریور ماه و مهرماه روزهای سختی در پیش روی استان وجود خواهد داشت زیرا که در این ماه ها بیماری آنفولانزا آغاز و بیماری کرونا همچنان باقی است.

سعید جاودان سیرت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرف یک هفته اخیر شمار بیماران بستری و بیماران سرپایی کرونایی در استان به طور چشمگیری افزایش یافته است.

وی افزود: همچنین شیوع بیماری آنفولانزا در پیش بوده و کرونا همچنان وجود دارد و ترکیب این دو بیماری کار را سخت خواهد کرد.

رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج تصریح کرد: استان پایان شهریور و اوایل مهرماه با مشکلات عدیده‌ای در این زمینه روبرو خواهد بود.

جاودان سیرت بیان کرد: علایم بیماری کرونا نسبت به ماه‌های گذشته تغییر پیدا کرده و سن‌های پایین تری را درگیر خود کرده است.

وی ابراز داشت: هم اینک بیماران کرونایی با میانگین سنی ۱۵، ۲۰ ، ۲۵ و بالاتر در بیمارستان شهید جلیل یاسوج تحت درمان هستند و میانگین سن افراد درگیر این بیماری کاهش یافته است.

رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج به مردم استان هشدار داد و توصیه کرد که پروتکل های بهداشتی را رعایت و در غیر این صورت با بحران جدی روبرو خواهیم بود.

با شیوع ویروس کرونا در کشور، بیمارستان تازه تاسیس شهید شهید جلیل به عنوان بیمارستان کرونای مرکزی استان انتخاب شد تا بیماران اصلی در آنجا بستری شوند.

بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی شهید جلیل شهر یاسوج در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۴هزار و ۸۰۰ مترمربع در هشت طبقه و ۳۲ بخش تخصصی و فوق تخصصی ساخته شده است.ساخت این بیمارستان  ۱۱ سال طول کشید و بیش از ۸۰ درصد عملیات اجرایی آن در دولت تدبیر و امید انجام شد.

بیمارستان شهید جلیل یاسوج در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع در هشت طبقه و  ۳۲ بخش تخصصی و فوق تخصصی ساخته شده و اکنون با تجهیزات کامل در حال خدمت رسانی به مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =