استاندار هرمزگان: تیم‌های نظارتی تمام مراسم‌های ایام محرم را با دقت رصد کنند

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: تیم‌های نظارتی بر مراسم‌های عزاداری محرم در هیات ها و اماکن برگزاری نظارت کنند و ارزیابی دقیق از هر مراسمی که در استان برگزار می‌شود پس از دهه به مردم گزارش دهند.

فریدون همتی روز شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان افزود: تیم‌های نظارتی از مراسم‌های دهه محرم زیرنظر فرمانداران، نماینده تبلیغات اسلامی و  بهداشت ودرمان فعالیت خواهند کرد و اگر درجایی غفلت و کوتاهی شد و پروتکل‌ها رعایت نشد باید بلافاصله وارد عمل شوند.
وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمام مراسم‌های ماه محرم، خاطرنشان کرد: بخشداران و دهیاران برگزاری مراسم‌های عزاداری را به فرماندارن کنند تا فرمانداران در خصوص رعایت موارد بهداشتی را به اعضای ستاد ارسال کند.
استاندار هرمزگان با تاکید بر الگوسازی صحیح عزاداری در سطح استان تشریح کرد: ۲ هفته پس از عاشورا نتیجه عملکرد مسوولان و میزان رعایت مردم مشخص خواهد شد.
همتی ادامه داد: ضدعفونی کردن محیط، نظارت بر زمان محدود کردن مراسم و استفاده از ماسک از جمله موارد بسیار مهم در برگزاری عزاداری‌هاست که باید مورد توجه قرار گیرد. 
وی گفت: افراد دارای بیماری زمینه‌ای و سالخورده از حضور در مراسم‌های محرم خودداری کنند و تا حد امکان از ظرفیت مراسم عزاداری مجازی و تلویزیون استفاده کنند.
همتی تصریح کرد: مردم باید لمس کنند که دولت و حاکمیت نظارت خود را بر مراسم‌های محرم به صورت کامل و دقیق آشکار انجام خواهد داد.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برگزاری تجمع‌ها و مراسم‌ها به غیر از عزاداری محرم ممنوع است و تجمع‌ها تنها در قالب مراسم‌های این دهه آن هم به صورت بسیار محدود در فضای باز برگزار شود.
 همتی با اشاره به اینکه در خانه ماندن همچنان یکی از محورهای مهم پیشگیری است، گفت: در مواقعی که ضرورت ندارد از منزل خارج نشویم و در خانه عزاداری کنیم، چراکه هر چقدر بار ترافیک جمعیتی در سطح جامعه کاهش یابد به مهار بیماری کرونا کمک می‌کند.
وی ابراز داشت: رعایت بیماری با رعایت پروتکل‌های مستقیم و معنا دار است، در هر مکانی که موارد بهداشتی رعایت شده، بیماری کاهش پیدا می‌کند بنابراین فرماندارن، بخشداران و دهیاران به صورت جدی پای کار باشند.
استاندار هرمزگان ابرازداشت: اگر نسبت به برگزاری مراسم‌های محرم جدی نباشیم و نظارت‌ها به صورت مستمر انجام نشود، دچار مشکل خواهیم شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =