تردد در جاده‌های استان اردبیل ۲۳ درصد کاهش یافت

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: میزان تردد خودروها در جاده‌های این استان در پنج ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۳ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا ، کلیم‌الله وثوقی روز ‌شنبه در بازدید از جاده اردبیل - سرچم افزود: در پنج ماه گذشته ۳۹ میلیون و ۸۱۸ هزار تردد در جاده‌های استان ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی اظهارداشت: بیشترین تردد به ترتیب در محورهای اردبیل – آستارا و بالعکس با سه میلیون و ۷۶۶ هزار تردد، اردبیل - مغان و بالعکس (محدوده سه‌راهی صحرا) با ۲ میلیون و ۷۸۸ هزار تردد و اردبیل - سه‌راهی سرعین و بالعکس با ۲ میلیون و ۶۶۳ هزار تردد به ثبت رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه میانگین سرعت خودروها در جاده‌های استان در این مدت ۷۲ کیلومتر بر ساعت بوده است، اضافه کرد: ۱۱ درصد ترددها مربوط به وسایط نقلیه سنگین است.

وی ادامه داد: به علت شیوع ویروس کرونا و همراهی مردم در عمل به شعار "در خانه بمانیم" شاهد کاهش مسافرت غیرضروری در جاده‌های استان هستیم.

او بیان کرد: ۶۸ سامانه تردد شمار، ۴۰ دوربین نظارت تصویری، ۵۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور و سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

وثوقی هوشمندسازی جاده‌ها را از اولویت‌های راهداری دانست و گفت: اردبیل در این زمینه یکی از استان‌های پیشرو است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =