۲۴ کیلومتر از ‌راه‌های کرمانشاه حاشیه‌گذاری شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه از نصب چهار کیلومتر نیوجرسی و ۱۸ کیلومتر گاردیل در محور های مواصلاتی استان از ابتدای سال ۹۹ تاکنون خبر داد.

«فریبرز کرمی» روز شنبه در این رابطه به ایرنا، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار عدد نیوجرسی در جاده های کرمانشاه نصب شده است که چهار کیلومتر را پوشش می‌دهد.

وی کل طول نیوجرسی های نصب شده در سطح محورهای مواصلاتی کرمانشاه را ۱۰۵ کیلومتر عنوان کرد و افزود: همچنین از ابتدای سال تاکنون ۴۴ شعله روشنایی برای بهبود وضعیت راه‌های استان در شب نصب شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه کل طول گاردریل های نصب شده در سطح استان را ۵۳۵ کیلومتر اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۴۰ کیلومتر خط کشی انجام و حدود ۱۸ کیلومتر نیز گاردریل در محورهای مواصلاتی استان نصب شده است.

کرمی در ادامه تعداد بازدید های به ایمن سازی حاشیه راه‌ها اشاره کرد و افزود: ۱۹ مورد هم ایمنی سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها طی چهار ماهه سال ۹۹ انجام گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه همچنین با اشاره به آغاز طرح ملی اصلاح آسفالت جاده‌ها گفت: در قالب این طرح ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های استان بهسازی و ۲۰۰ کیلومتر مرمت می‌شود.

کرمی اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای این عملیات را حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از ابتدای امسال ۲۰ کیلومتر از جاده‌های استان لکه‌گیری و روکش و ۱۰۰ کیلومتر بهسازی موضعی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه تاکید کرد: این عملیات در سطح راه‌های شریانی، اصلی و فرعی در حال انجام است و نزدیک به ۱۲۰ اکیپ به صورت امانی و پیمانی در جاده‌ها مشغول به کار هستند.

به گفته کرمی، اصلاح آسفالت جاده‌های استان در تمام شهرستان‌ها در برنامه است و تاکنون در شهرستان‌هایی از جمله سرپل‌ذهاب، اسلام آبادغرب، سنقر، کنگاور و کرمانشاه انجام شده است.

وی با اشاره به وجود بیش از هشت هزار کیلومتر راه در سطح استان، یادآور شد: محدودیت اعتبارات امکان اصلاح  و روکش آسفالت تمام راه‌های استان را نمی‌دهد و از همین رو محورهای پرتردد که مشکل بیشتری دارند را در اولویت قرار داده ایم.​

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است.

اخبار مرتبط