اهتمام استاندار البرز مسیر جدیدی در اشتغال پایدار ایجاد می‌کند

کرج – ایرنا – معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اعلام کرد که حمایتها و اهتمام جدی استاندار البرز از پروژه اشتغال مهارت محور سبب تحول و دگرگونی در رویکرد آموزش‌های مهارتی و ایجاد مسیر جدید برای اشتغال پایدار و مولد با محوریت مهارت می‌شود.

پروژه اشتغال مهارت محور در راستای تحقق توصیه های ارزشمند رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به ویژه  «علم و پژوهش»، « اقتصاد» و «استقلال و آزادی» و عملیاتی شدن شعار «نهضت مهارت افزایی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان البرز با هدف تقویت و توسعه اشتغالزایی پایدار در حال اجرا است.

تفاهم نامه اجرای این پروژه به عنوان الگوی کشوری ۲۹ دی ۱۳۹۸ در نشست شورای مهارت البرز به امضای علی اوسط هاشمی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و عزیزاله شهبازی استاندار البرز رسید.

در راستای اجرای این پروژه و در گام نخست، اشتغال مهارت محور ۱۰ هزار نفر برنامه ریزی و سهم هر دستگاه برای تحقق این مهم مشخص شده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اخیرا در نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تخصیص اعتبار ملی برای اجرای پروژه اشتغال مهارت محور در البرز را از حسین شریعتمداری درخواست کرد.

هاشمی یادآور شد: در این پروژه سه مسیر اشتغال شامل استخدام محور (تامین نیروی کار ماهر مورد نیاز واحدهای متقاضی نیرو)، خود اشتغالی (شناسایی، توانمندسازی و هدایت و حمایت کارجویان مستعد خود اشتغالی در یک مسیر شغلی بر اساس کسب و کارهای اولویت دار استان) و کارآفرینی (شناسایی، توانمندسازی و هدایت و حمایت کارجویان مستعد کارآفرینی تا راه اندازی کسب و کار) مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از طریق سامانه اشتغال مهارت محور هم نیازهای واحدهای متقاضی جذب نیرو و همچنین تقاضای کارجویان به اشتغال، اخذ و پس از بررسی زمینه مهارت آموزی و سپس اشتغال کارجویان متناسب یا نیاز استان با نظارت و مشارکت واحدهای متقاضی فراهم می شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با یادآوری پایلوت (الگو) بودن استان البرز در پروژه اشتغال مهارت محور به وزیر تعاون پیشنهاد داد: ردیف اعتباری ویژه از طریق صندوق کارآفرینی امید و بانک‌های عامل زیر پوشش برای تسهیلات کارجویان ماهر این پروژه در حوزه های خود اشتغالی و کارآفرینی منظور شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =