۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83917782
۰ نفر

برچسب‌ها

اشتغال بیش از ۲ هزار نفر با افتتاح پروژه های هفته دولت رشت

رشت – ایرنا- فرماندار رشت گفت: با افتتاح پروژه های هفته دولت در این شهرستان برای دو هزار و ۳۶۸ نفر اشتغالزایی می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی فتح اللهی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران در رشت افزود: با افتتاح طرح های هفته دولت یک هزار و ۱۱ نفر به صورت موقت و یک هزار و ۳۵۷ نفر به صورت دائمی صاحب شغل می شوند.

وی اظهار داشت: در هفته دولت ۱۷۵ پروژه با اعتبار حدود یک هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان در مناطق مختلف شهرستان رشت به بهره برداری می رسد که از این تعداد ۱۲۱ پروژه با هزینه کرد حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از پروژه های بخش دولتی و ۵۴ پروژه با اعتبار حدود یک هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان مربوط به پروژه های بخش خصوصی است.

وی خاطر نشان کرد: از این تعداد ۱۱۳ پروژه در فصل عمران و زیرساخت شهری و روستایی با هزینه کرد ۹۶ میلیارد تومان شامل اجرای طرح هادی، آسفالت جاده های مواصلاتی، بهسازی و ترمیم جاده های شهری و روستایی، توسعه و تقویت شبکه آب شرب شهری – پروژه های فیبرنوری و اجرای طرح های "تری جی و فورجی"، توسعه و تقویت برق، توسعه و عمران شهری و غیره است.

فرماندار شهرستان رشت بیان داشت: ۱۴ پروژه در فصل صنعت و معدن و تجارت با هزینه کرد یک هزار و ۷۳ میلیارد تومان شامل احداث و افتتاح شرکت های تولیدی شهر صنعتی، شهرک صنعتی سپیدرود و مجتمع کارگاهی رشت است.

وی با بیان اینکه ۱۴ پروژه در بخش فرهنگ و گردشگری با هزینه کرد ۱۱۲ میلیارد تومان شامل افتتاح طرح های بومگردی ، کارگاه صنایع دستی و افتتاح واحدهای صنایع دستی کوچک افتتاح می شود، افزود: ۱۱ پروژه در حوزه کشاورزی، ۲۰ پروژه در فصل حمایتی و ۳ پروژه در سایر فصول حمایتی افتتاح خواهد شد.

فرماندار شهرستان رشت با تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر خاطر نشان کرد: هفته دولت فرصتی برای بیان اقدامات انجام شده دولت به مردم است.

فتح اللهی با تاکید بر اینکه با تقویت همگرایی بخشی از مشکلات قابل حل است، تصریح کرد: ما باید در شرایط فعلی با همگرایی و کمک به همدیگر برای رفع مشکلات مردم تلاش کنیم.

وی،  انجام برنامه های زیربنایی و توسعه را محور برنامه ها در شهرستان رشت عنوان و خاطرنشان کرد: توسعه همه جانبه در تمامی بخش های این شهرستان مد نظر است و به این مهم اهتمام جدی داریم.

فرماندار شهرستان رشت رفع مشکلات در حوزه پسماند، کودآلی و  محل انباشت زباله سراوان را از اولویت ها نام برد و افزود: تلاش می کنیم تا سرعت کار  در این بخش ها بالا ببریم و دغدغه ها را به حداقل برسانیم.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی سرمایه گذاران اظهار داشت: باید سرمایه گذاران را شناسایی و موانع و مشکلات آنها را در حوزه سرمایه گذاری مرتفع کنیم و این مهم یکی از اولویت ها در  شهرستان رشت است.

فتح اللهی با اشاره به ظرفیت های حوزه گردشگری در شهرستان رشت اظهار داشت: باید از موهبت های خدادادی در راستای توسعه پایدار بهره مند شویم ضمن اینکه محیط زیست نیز باید حفظ شود.

فرماندار شهرستان رشت در خاتمه تاکید کرد: باید با مردم صادقانه صحبت کنیم و آنچه در توان داریم را به آنها بگوییم.

شهرستان رشت در مرکز استان واقع شده که از شمال به دریای خزر و شهرستان انزلی، از جنوب به شهرستان  رودبار، از شرق به شهرستانهای سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و از غرب به شهرستانهای صومعه سرا، فومن و شفت متصل می باشد که دارای ۱۴۲۷ کیلومتر مربع وسعت، ۶ بخش، ۷ شهر، ۱۸ دهستان و ۲۹۳ روستا و جمعیت ۹۱۸۴۴۵ نفر که ۶۹۸۰۱۴ نفر شهری و ۲۲۰۴۳۱ نفر روستایی به عبارت دیگر ۷۶ درصد جمعیت شهری و ۲۴ درصد روستایی می باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =