گرشاسبی: بودجه پیکان از دستمزد ۳ بازیکن تیم‌های مدعی کمتر بود

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه پیکان با بیان اینکه بودجه این باشگاه به اندازه دستمزد سه بازیکن تیم‌های مدعی قهرمانی هم نبود، گفت: با این وجود، ما در لیگ برتر باقی ماندیم و به دسته اول سقوط نکردیم.

حمیدرضا گرشاسبی در گفت‌وگو با ایرنا، در خصوص ماندن تیم پیکان در لیگ برتر، آینده شهریار مغانلو، حضور پیکان در فصل نقل و انتقالات، قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی و ... صحبت‌هایی انجام داد که متن کامل آن را در زیر می خوانید:

ابتدا در مورد بازی با سپاهان صحبت کنید. شاید خیلی‌ها انتظار داشتند پیکان به راحتی شکست بخورد و به لیگ یک سقوط کند اما مقابل سپاهان شکست نخوردید و سقوط هم نکردید.

این لطف خدا بود که ما به لیگ یک سقوط نکنیم. در ۹ دیدار گذشته که من مدیرعامل پیکان بوده‌ام، فقط به پرسپولیس باختیم آن هم در شرایطی که بیشتر با تیم‌های بالای جدول بازی داشتیم. خیلی‌ها انتظار داشتند مقابل سپاهان به راحتی شکست بخوریم اما آن‌قدر بچه‌های ما از نظر روحی و روانی آماده بودند و آن‌قدر کادر فنی با آنها کار کرده بود که با استرس پایین به زمین رفتند و موفق هم شدند.

زمانی که به پیکان آمدید واقعا فکر می‌کردید که این تیم را در لیگ برتر نگهدارید؟

من اگر به این موضوع شک داشتم، هیچ وقت به پیکان نمی‌آمدم. من زمانی به پیکان آمدم که از ۲۱ بازی، ۱۵ امتیاز گرفته بودند اما این مسوولیت را پذیرفتم چون می‌دانستم می‌توانیم کاری بزرگ انجام دهیم. بعد از لطف خدا، حمایت‌های مدیرعامل کارخانه ایران خودرو باعث شد تا بتوانیم در لیگ برتر بمانیم. امیدوارم که فصل آینده هم بتوانیم تیم خوبی ببندیم.

سرنوشت عبدالله ویسی برای فصل بعد چه می‌شود؟

ما از ویسی برای فصل بعد برنامه خواسته‌ایم و باید جلسه بگذاریم و به جمع بندی نهایی برسیم.

حالا که لیگ تمام شده مهمترین سوال در مورد پیکان آینده شهریار مغانلو است. آیا این بازیکن برای فصل بعد با پیکان قرارداد دارد؟ و آیا رضایت‌نامه او را برای تیم‌هایی مانند پرسپولیس، تراکتور یا تیم های خارجی صادر می‌کنید؟

مغانلو برای فصل بعد با ما قرارداد دارد و اگر قرار باشد از ما جدا شود، باشگاه خواهان او، باید رضایت‌نامه بگیرد. قرار شده تا در جلسه کمیته فنی به این نتیجه برسیم که مغانلو را نگه داریم یا برای درآمدزایی این بازیکن را بفروشیم. البته باید تاکید کنم که اولویت ما حفظ مغانلو در پیکان است و اگر تصمیم بگیریم که او در پیکان بماند به هیچ عنوان رضایت‌نامه او را نمی‌دهیم.

حالا اگر قرار باشد مغانلو را بفروشید، مشخص کرده‌اید که مبلغ رضایت‌نامه‌اش چقدر باشد؟

خیر. ما فعلا فکر جدایی مغانلو را نکرده‌ایم و در این خصوص تصمیمی هم نگرفته‌ایم.

سیاست باشگاه پیکان در فصل نقل و انتقالات چطور است؟

ما بر اساس جدول نقل و انتقالات و قوانینی که وجود دارد، پیش می رویم. البته بیشتر بازیکنان ما برای فصل بعد قرارداد دارند اما در مجموع کادر فنی و کمیته فنی تصمیم می‌گیرند که چه بازیکنی بماند و چه بازیکنی را جذب کنیم.

بودجه خود را برای فصل نقل و انتقالات مشخص کرده‌اید؟

بودجه ما از قبل مشخص شده و چیز جدیدی نیست. ما نسبت به همان بودجه کار خود را پیش می بریم.

این امکان وجود دارد که پیکان سراغ بازیکنان گران و چند میلیاردی برود؟

حواس‌مان به همه چیز جمع است و نسبت به بودجه و پولی که داریم کار می‌کنیم. باید ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد و هدف ما برای فصل بعد چه خواهد بود. ما یک بودجه مشخص داریم و اگر بیش از آن بخواهیم خرج کنیم، باید سراغ اسپانسرها و ظرفیت‌های مالی برویم اما فعلا هیچ چیز مشخص نیست.

به نظر شما قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی می‌تواند به فوتبال ما کمک کند؟ 

واقعا نمی دانم که چرا این قانون را گذاشتند. مگر می‌شود جلوی مربی و بازیکن خارجی را گرفت و درها را ببندیم؟ ما به جای اینکه مشکلات را حل کنیم صورت مساله را پاک کردیم. ما باید یاد بگیریم که چطور مسائل را مدیریت کنیم و اگر مدیری خطا کرد او را تنبیه کنیم تا دیگر سمت فوتبال نیاید. عدم جذب بازیکن و مربی خارجی نقطه ضعف بزرگی برای ما خواهد بود و اصلا منطقی نیست. اگر می‌خواهیم جلوی ریخت و پاش‌های خارجی را بگیریم و نیت‌مان این است که دیگر در مجامع بین المللی پرونده‌ای نداشته باشیم باید کار دیگری کنیم. الان تکلیف تیم‌هایی که سهمیه آسیایی دارند و قرار است در آسیا با تیم‌های تا دندان مسلح بجنگند چیست.

هدف پیکان برای فصل آینده چیست؟

مدل مدیریت من، مدل تیم‌های پایین جدول و وسط جدول نیست؛ من یا در سطح بالا کار می‌کنم یا کار را رها می‌کنم. اگر می‌خواهیم در سطح عالی برای فصل بعد باشیم باید دوندگی زیادی بکنیم. ضمن اینکه با بحث اقتصادی و اسپانسری بودجه باشگاه را افزایش دهیم. خوب نیست که من این حرف را بزنم اما بودجه فصل پیش ما به اندازه ۳ بازیکن تیم‌های مدعی قهرمانی هم نبود اما بچه‌های ما کاری کارستان کردند. حالا اگر می‌خواهیم برای فصل بعد برای کسب سهمیه آسیایی بجنگیم ،باید برنامه‌ریزی دقیقی بکنیم. شما دیدید که با برنامه‌ریزی دقیق درحالی در لیگ برتر ماندیم که همه می‌گفتند سقوط می‌کنیم اما خدا را شکر با تلاش زیاد، شرمنده ۳۰ هزار کارگر و کارمند ایران خودرو نشدیم. در مجموع برای فصل بعد هم اهداف بزرگی خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =