اصراری بر دایر شدن کلاس های درس در مناطق قرمز وجود ندارد

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به وضعیت خطرناکی که استان در آن قرار گرفته و آغاز سال تحصیلی جدید، اصراری بر دایر شدن کلاس های درس در مناطق و شهرهای قرمز وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز شنبه در نشست ستاد استانی کرونا در یاسوج، اظهار داشت: آمادگی ها و تدابیر لازم از سوی آموزش و پرورش استان برای برگزاری کلاس های درس سال تحصیلی جدید اندیشیده شده است.

وی افزود: اولویت مسئولان و مردم باید قطع زنجیره انتقال کرونا در استان باشد و برگزاری هر گونه همایش، نمایش، تجمع و دورهمی در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: می طلبد واقعیت ها در زمینه بیماری ویروسی کرونا به مردم گفته شود و بدانند هم اینک استان در وضعیت خطر قرار گرفته ایم.

کلانتری عنوان کرد: میزان مراجعان سرپایی، بستری ها، بیماران بستری کرونایی در آی سی یو ظرف ۲ هفته اخیر افزایش چشمگیری یافته است که به وضعیت خطر ورود کرده ایم.

وی تصریح کرد: ظرفیت های تخت های بیمارستانی استان در حال پر شدن است و نباید اجازه دهیم که کادر درمان خسته شوند و دست از خدمت به مردم بردارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توان عبور از این گردنه خطرناک را نخواهیم داشت و اگر روند مراسمات و دورهمی ها به همین شیوه ادامه داشته باشد آمار مرگ و میر بسیار افزایش می یابد.

کلانتری افزود: ترکیب آنفولانزا و کرونا نامیمون است که باید همه در رعایت اصول بهداشتی بکوشند تا پیش از پاییز بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آمار مبتلایان به کرونا به چهار هزار و ۹۰۰ نفر در استان رسیده و تعداد بیماران بستری استان ۲۱۲ نفر که ۹۴ بیمار قطعی کرونا و ۱۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و سه نفر زیر دستگاه تحت درمان هستند.

پرویز یزدان پناه افزود: تعداد بهبود یافتگان سه هزار و ۸۵۰ نفر بوده و ۷۱ نفر مجموع فوتی ها بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا در استان افزایش پیدا کرده اما میزان مرگ و میرهای ناشی از آن کاهش داشته است.

وی با اشاره به آسیب پذیر بودن سالمندان، عنوان کرد: باید خانه های سالمند در بویراحمد بیش از پیش مورد بازرسی، نظارت متولیان بهداشت قرار گیرد تا جان سالمندان به خطر نیفتد.

یزدان پناه افزود: به زودی تعداد ۱۴ تخت ای سی یو به تخت های بیمارستان شهید جلیل یاسوج در راستای خدمت دهی بهتر به بیماران کرونایی افزوده خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =