برخورد ۲ دستگاه سواری در نهاوند سه کشته برجا گذاشت
عکس صحنه تصادف

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر برخورد ۲ دستگاه خودروی سواری پژو پارس و پژو ۴۰۵ در جاده نهاوند - کنگاور سه تن فوت کرد و یک نفر مجروح شد.

سرهنگ رضا عزیزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ساعت حوالی ۱۰ صبح امروز یک دستنگاه سواری پژو پارس با شماره انتظامی ایران ۴۱ در حال تردد در جاده فیروزان - کنگاور بود که به یک باره از مسیر اصلی به سمت چپ جاده منحرف می‌شود.

وی اضافه کرد: یکدستگاه سواری پژو ۴۰۵ با سه سرنشین از مسیر مقابل در حال تردد بودند که با این وسیله نقلیه برخورد کرده و هر سه سرنشین آن شامل ۲ زن و یک مرد بالای ۶۰ سال جان باختند؛ همچنین راننده زن پژو پارس مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

رییس پلیس راه استان همدان با بیان اینکه هنوز علت انحراف به چپ ناگهانی سواری پژو پارس مشخص نیست افزود: جاده فیروزان نهاوند به سمت کنگاور از مسیرهای ۲ طرفه حادثه ساز این استان است که هر ساله شمار زیادی از مسافران و افراد بومی در این مسیر دچار سانحه شده و جان می‌بازند.

سرهنگ رضا عزیزی خاطر نشان کرد: روز گذشته (جمعه) نیز در نزدیکی سه راهی غارعلیصدر یک دستگاه پژو ۴۰۵ و سواری پراید رخ به رخ برخورد کردند که در این سانحه هم چهار سرنشین پراید مجروح شده و یکی از سرنشینان در بیمارستان جان باخت.

وی گفت: با توجه به افزایش مسافرت ها روند سوانح رانندگی از جمله برخورد رخ به رخ خودروها و واژگونی وسیله نقلیه نیز رو به رشد بوده است و رانندگان بومی نقش زیادی در افزایش آمار سوانح داشته اند.

رییس پلیس راه همدان از رانندگان خواست در صورت احساس خستگی و خواب آلودگی به علت رانندگی طولانی مدت یا مصرف دارو، به طور حتم خودرو را در حاشیه جاده متوقف کرده و پس از استراحت کافی به رانندگی ادامه دهند.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه است و سال گذشته ۴۶۴ تن در سوانح رانندگی درون و برون شهری آن جان باختند که این رقم نسبت به سال ۹۷ حدود هفت درصد معادل ۳۰ نفر افزایش داشته است.

چهار ماهه نخست امسال نیز ۸۲ تن در سوانح جاده‌ای استان همدان جان باخته و ۵۵۹ تن مجروح و مصدوم شدند که به ترتیب ۲۷ درصد سوانح فوتی و ۵۳ درصد سوانح جرحی کاهش داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =