گروسی در راستای تداوم همکاری ایران و آژانس دوشنبه به تهران می‌آید

لندن – ایرنا – سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، سفر رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران را در هفته جاری تائید و تصریح کرد که این سفر در راستای تداوم تعاملات و همکاری‌ها میان ایران و سازمان بین المللی انرژی اتمی صورت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، کاظم غریب آبادی روز شنبه با انتشار پیامی در توئیتر خاطر نشان کرد که ایران یکی از اصلی‌ترین شرکای آژانس به شمار می‌رود.

وی ابراز امیدواری کرد که سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی باعث تقویت همکاری‌های دوجانبه شود.

هم زمان گروسی هم در توئیتر عنوان کرد که روز دوشنبه برای دیدار با مقامات کشورمان برای پرداختن به سووالات باقی‌مانده در خصوص توافقات پادمانی راهی تهران می‌شود.

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی روابط خوبی دارند و تاکنون کشورمان بیشترین بازرسی های بازرسان آژانس در بین کشورهای جهان را داشته است.

با این حال آژانس بین المللی انرژی اتمی براساس گزارش‌های ادعایی، اتهام‌هایی را درباره فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در دو مکان‌ در ایران مطرح کرده است.

این سازمان در گزارشی ماه پیش ضمن اذعان به اینکه در حال انجام بازرسی‌های بی‌سابقه از تأسیسات هسته‌ای اعلام‌ شده ایران است، گفت: خواستار بازرسی از اماکنی بوده که ممکن است در آنها در اوایل سال ۲۰۰۰ پژوهش‌هایی در مقیاس کوچک بر روی مواد هسته‌ای انجام شده باشد.  

این در حالیست که ایران بارها اعلام کرده درخواست آژانس مبتنی بر ادعاهای رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن جمهوری اسلامی ایران است. 

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تازگی در این باره گفت که این نهاد به مذاکره با ایران برای دسترسی به دو سایت مد نظر خود ادامه می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =