تولید بیش از ۷۶۰۰ تن محصولات کشاورزی در البرز

کرج - ایرنا - مدیر تعاون روستایی استان البرز با اشاره به فعالیت ۲ شرکت کشت و صنعت در این استان، اعلام کرد: سال زراعی ۹۹-۹۸ بالغ بر ۷۶۶۵ تن انواع  محصولات کشاورزی در این شرکت ها تولید شده است.

سید محسن موسوی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در شرکت‌های کشت و صنعت زنجیره ارزش افزوده با ترکیب عملیات کشاورزی‌، صنعتی وخدماتی تمام مراحل تولید، نگهداری، فرآوری، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات بازارمحور در چارچوب سازمان و مدیریتی واحد تحقق می پذیرد.

وی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اصول در توسعه کشاورزی پایدار و ارزش افزوده در بخش کشاورزی ایجاد شرکت‌های کشت و صنعت است.

وی افزود: ایجاد واحدهای فراوری و صنایع تبدیلی و تکمیلی در زنجیره تولید اقتصادی محصولات کشاورزی از جمله راه های رسیدن به کشاورزی پایدار است که شرکت‌های کشت و صنعت از جمله این واحدها می‌باشد.

وی اضافه کرد: در این نوع از نظام بهره برداری ضمن یکپارچه شدن اراضی می‌توان به اهدافی از جمله تکمیل زنجیره تولید و ارزش، کاهش ضایعات‌، برنامه ریزی برای الگوی کشت، به‌کارگیری فناوری‌های نوین در عرصه کشاورزی، بهبود کیفیت محصولات از طریق مدیریت صنعتی مزرعه و برنامه ریزی برای تولید محصول سالم و ارگانیک دست یافت .

موسوی گفت: در همین راستا شرکت کشت و صنعت پارس افق هشتگرد در سال زراعی ۹۹-۹۸ موفق به برداشت بیش از۴۶۰۰ تن انواع محصولات ذرت علوفه ای، کلزا و جو شده است.

وی افزود: شرکت کشت و صنعت پارس افق هشتگرد توانسته در سال زراعی ۹۸-۹۹ به رکوردهای قابل توجه ای در زمینه تولید محصولات کشاورزی در سال جهش تولید دست یابد.

وی تصریح کرد : در سال جاری در مزارع ذرت علوفه ای در سطح ۴۰ هکتار با عملکرد ۱۰۵ تن در هکتار ، در مزارع کلزا به مساحت ۱۵ هکتار با عملکرد ۵۵۰۰ تن در هکتار و در مزارع جو در سطح ۳۰ هکتار با عملکرد ۱۰ تن در هکتار به عملکرد قابل ملاحظه ای دست یافته ایم .

مدیر تعاون روستایی استان البرز خاطر نشان کرد : سیستم آبیاری مزارع شرکت به صورت قطره ای و بارانی می باشد و نیز در سطح ۳۰ هکتار کشت یونجه با سیستم آبیاری بارانی ایجاد شده است.

تولید ۳۰۶۵ تن انواع محصولات زراعی و باغی در کشت و صنعت نظرآباد

موسوی در ادامه به تولیدات شرکت کشت و صنعت موید نظرآباد اشاره کرد و گفت: این شرکت در سال زراعی ۹۹-۹۸ به رکوردهای قابل توجهی در زمینه تولیدات کشاورزی و باغداری در سال جهش تولید رسیده است.

وی افزود: این محصولات شامل گندم، جو، ذرت علوفه ای، زردآلو، گوجه سبز، بادام، گردو، سیب، آلو و انگور می باشد.

وی اضافه کرد: در این مزارع ۱۵۰ تن گندم، ۳۰۰ تن جو، ۲۵۰۰ تن ذرت علوفه ای، ۲۰ تن زردآلو، ۲۰ تن گوجه سبز، ۱۰ تن بادام، ۵ تن گردو، ۲۰ تن سیب، ۲۰ تن آلو و ۲۰ تن انگور برداشت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =