۲۰ پروژه راهسازی مازندران در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

ساری- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: همزمان با هفته دولت ۲۰ پروژه راهسازی ، بازآفرینی شهری در این خطه شمال کشور به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران ، سید محمد نظری افزود : برای بهره برداری از این پروژه ها افزون بر ۳۲۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی گفت: تعریض و بهسازی و آسفالت محور مرزن آباد – دزدبن چالوس بطول ۲.۳ کیلومتر ، تعریض محور آمل – بابل قدیم محدوده احمدچاله‌پی در باند شمالی و بهسازی و آسفالت راه فرعی بهنمیر – بیشه‌سر بابل از جمله طرح های هفته دولت هستند که به بهره برداری می رسند.

مدیرکل راه و شهرسازی اظهار داشت: در حوزه راه روستایی نیز بهره‌برداری از آسفالت راه روستایی کندلک ساری، آسفالت راه روستایی کرسام – مسکوپا به طول ۲.۶ کیلومتر(ساری) و پل روستایی کمرکلا شهرستان ساری مهمترین پروژه حوزه راهسازی مازندران در هفته دولت است.

نظری به بهره‌برداری مرکز بهداشت - درمانی اُمت‌آباد آمل ، سالن ورزشی بانوان قائمشهر اشاره کرد و گفت: در حوزه باز آفرینی نیز افتتاح فرهنگسرا و خانه‌محله ساری و همچنین نصب و راه‌اندازی هشت دستگاه شتاب‌نگار لرزه‌ای را از دیگر پروژه‌های افتتاحی هفته دولت در حوزه راه و شهرسازی است.

وی همچنین گفت: طرح جامع و تفصیلی شهرهای عباس آباد و خرم‌آباد نیز این هفته وارد مرحله اجرا می شود.

نظری پروژه های حوزه بازآفرینی شهری با هزینه بیش از ۲۴ میلیارد ریال از طرح های افتتاحیه هفته دولت اعلام کرد و افزود: این طرح‌ها شامل بهسازی و آسفالت معابر عمومی، ساماندهی شبکه برق و روشنایی معابر و اصلاح و ساماندهی شبکه فاضلاب کوی قلیچ شهرستان ساری، تکمیل پارک صادقیه (ساری)، اصلاح شبکه توزیع برق و روشنایی سمنا دشت (قائمشهر) و احداث خانه محله نکاء است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از اتمام طرح مطالعاتی ۲۰ پروژه حوزه راه و شهرسازی در هفته دولت خبر داد که این پروژه ها شامل مطالعات مرحله اول و دوم پل ها و تقاطع ها و کمربندی های چمستان در مطالعاتی بهسازی محور نور، چمستان و آمل، مطالعات تقاطع غیر همسطح خروجی شهر نکاء ، کمربندی بهشهر– نکاء ، پل قادیکلای بزرگ شهرستان قائمشهر، پل بلیران و آلشرود آمل ، پل گلورد ساری ، توجیح اولیه محور بابل – شیرگاه  است.

همزمان با هفته دولت سال جاری افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در استان مازندران به بهره برداری می‌رسد که برای حدود حدود سه هزار نفر ایجاد اشتغال می‌شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha