۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 1303
کد خبر: 83917711
۰ نفر

برچسب‌ها

همزمان با زادروز استاد حسین علیزاده؛ «یک شیش» منتشر شد

تهران- ایرنا- همزمان با شصت و نهمین زادروز حسین علیزاده آهنگساز و موسیقدان کشورمان موزیک ویدئو «یک شیش» به همت علی جعفری پویان و تعدادی دیگر از نوازندگان صاحب نام کشورمان به رسم هدیه به علیزاده منتشر شد.

علی جعفری پویان نوازنده و آهنگساز شناخته شده موسیقی کشورمان همزمان با شصت و نهمین زادروز استاد حسین علیزاده آهنگساز، موسیقیدان و نوازنده صاحب نام کشورمان موزیک ویدئو «یکِ شیش» را با همراهی تعدادی دیگر از هنرمندان فعال عرصه موسیقی منتشر کرد.

قطعه صوتی این اثر موسیقایی، اول شهریور ماه سال ۹۸ مصادف با سالروز تولد حسین علیزاده در دسترس مخاطبان قرار گرفته بود.

بهنود یخچالی (موسیقی)، علی جعفری پویان (تک نواز ویولن و ویولا)، یگانه حسینی نیا، مونیکا لران و علی جعفری پویان (نوازندگان ویولن اول و دوم )،  سهراب بهرمندی و علی جعفری پویان (نوازندگان ویولا)، نگار نوراد (نوازنده ویولنسل)، حامی حقیقی از استودیو «شهرصدای پارسیان» (صدابرداری، میکس، مسترینگ)، کامبیز باقری و علیرضا صفرنژاد (عکس و تصویر)، علیرضا صفرنژاد (تدوین)، سوگل ضامنی (گرافیک) عوامل اجرایی موزیک ویدئوی «یک شیش» با مدیریت هنری علی جعفری پویان هستند.

این در حالی است که آیدین الفت، علی بوستان، مانی جعفرزاده، نیما جوان، حمیدرضا آداب و فراز تعالی از جمله افرادی دیگری هستند که جعفری پویان از آنها برای همکاری در تولید این اثر قدردانی کرده است.

علی جعفری پویان که طی سال های اخیر حضور فعالی در ارکسترها و آثار موسیقایی متعدد به عنوان نوازنده ویولن داشته طی یادداشتی به مناسبت انتشار این موزیک ویدئو در فضای مجازی نوشته است: «وقتی تابستان٩٨ پارتیتور دست نویس «نینوا» اثر استاد حسین علیزاده منتشر و همراه با چند اثر دیگر از آثار نشر«تار و پود» در فرهنگسرای نیاوران رونمایی شد، من هم به آن مراسم دعوت شده بودم ولی آن روز بسیار درگیر بودم و فقط برای عرض ادب و تبریک و تهیه پارتیتور به فرهنگسرا رفتم.

متاسفانه به دلیل دیر رسیدنم و ازدحام جمعیت امکان دیدار با استاد علیزاده میسر نشد. اما در حال بازگشت بودم که علی بوستان و نیما جوان یک پاکت از تمامی آثار نشر «تارو پود» را تحویلم داده و گفتند:«از طرف آقای علیزاده است....». همین اتفاق برای من یک دنیا محبت بود در کنار دیگر محبت هایشان طی سالهای گذشته. یادم هست وقتی در ماشین نشستم و پارتیتور را ورق زدم اصلا گرما را احساس نکردم و غرق ورق زدن شدم واز دست خط ایشان انرژی گرفتم.

خیلی سریع به این فکر افتادم که در مقابل این محبت چطور تشکر کنم که ایده ساخت «یک شیش» در ذهنم شکل گرفت و از بهنود یخچالی دوست هنرمند و با ارزشم خواستم قطعه ای را بر مبنای اثر جاودانه «نی نوا» با محوریت تک نوازی ویولن تنظیم کند. او هم با وقت بسیار محدودی که داشتیم به بهترین شکل این اثر را خلق کرد...»

سال گذشته، یکم شهریورماه بود که قطعه‌ «یکِ شیش» به مناسبت زادروزاستاد حسین علیزاده منتشر و تقدیم ایشان شد.

‎این تک‌آهنگ بر اساس قطعه‌ «نینوا» اثر جاودان حسین علیزاده ساخته شده و برداشتی‌آزاد از آن قطعه است که با محوریّت ساز ویولن و همراهی اصوات الکترونیک منتشر شده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha