پزشکان صحنه‌های زیبایی از ایثار و از خودگذشتگی را آفریدند

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیام تبریک به مناسبت روز پزشک عنوان کرد: پزشکان و حرفه‌مندان حوزه سلامت به نوعی تبلور قدرت خداوند در تسکین آلام بیماران و نجات جان انسان ها هستند که با افتادگی و قبول شرط عبودیت، برای رفع درد و رنج مردم فداکارانه می‌کوشند و صحنه‌های زیبایی از ایثار و از خودگذشتگی می‌آفرینند.

به گزارش روز شنبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی اکبر حقدوست در پیامی روز پزشک را تبریک گفت. در متن این پیام آمده است: هر سال زادروز پزشک نامی ایران، حکیم و فیلسوف بزرگ ابوعلی سینا، بهانه ای است تا مقام شامخ پزشک را گرامی بداریم. اگرچه همه مشاغل در جای خود مهم هستند و قدردانی از زحمات همه اقشار و گروه ها در یک جامعه لازم و نشان دهنده فرهنگ بالای آن جامعه و قدرشناسی و نوع دوستی مردم است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه ویژه پزشکان حوزه سلامت، افزود: در بین اقشار مختلف جامعه، پزشکان و حرفه مندان حوزه سلامت جایگاه خاصی دارند که به نوعی تبلور قدرت خداوند در تسکین آلام بیماران و نجات جان انسان ها هستند. پزشکانی که متخلق به صفات الهی همچون رحمت، عشق، محبت، و ایثار و نمادی از جمال و جلال خداوندی در میان خلق هستند و با افتادگی و قبول شرط عبودیت، برای رفع درد و رنج مردم فداکارانه می کوشند و صحنه های زیبایی از ایثار و از خودگذشتگی می آفرینند.

حقدوست ادامه داد: تبلور این چنین رفتاری در ایام سخت همه گیری بیماری کرونا به خوبی دیده می شود و انسان های خودساخته ای از تیم پزشکی بی دریغ و بدون چشم داشت، میدان جنگ با ویروس را بر رفاه زندگی ترجیح می دهند و با شجاعت مثال زدنی شهادت را در آغوش می کشند. یاد تمامی شهدای مدافع سلامت را گرامی می داریم، به ویژه پزشکان شهیدی که در راه ارائه خدمت به بیماران آسمانی شدند و اکنون در بین ما نیستند.
در ادامه این پیام آمده است: این روزها مجاهدت های عاشقانه و شبانه روزی تمامی حرفه مندان سلامت کشور را، همگان تحسین می کنند و  اهمیت فعالیت در کسوت مقدس پزشکی بیش از گذشته آشکار شده است. جا دارد به بهانه تجلیل از شما رادمردان و شیر زنان عرضه سلامت، روز پزشک را بهانه قرار داده و به بلندای جایگاه پزشک  اذغان و صمیمانه به شمایی که در لباس مقدس پزشکی جهاد می نمایید، تبریک عرض کنم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با ابراز امیدواری نسبت به ریشه کنی ویروس کرونا در کشور، تصریح کرد: در نتیجه تلاش و کوشش بی دریغ جامعه پزشکی کشور، به زودی شاهد کنترل همه گیری کرونا و رفع دغدغه های سلامت مردم عزیزمان در سراسر کشور خواهیم بود.

در تقویم ایران اول شهریور همزمان با زادروز حکیم، فیلسوف، طبیب و دانشمند بزرگ ایرانی ابوعلی سینا، روز پزشک نام گذاری شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =