اقامتگاه بوم‌گردی در شازند بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - یک اقامتگاه بوم گردی روز شنبه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در روستای اکبرآباد شهرستان شازند بهره‌برداری شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در این خصوص گفت: این اقامتگاه بوم گردی با عنوان «بیتابانو» با صرف اعتباری بالغ بر ۶  میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال راه اندازی شده است.

«مصطفی مرزبان» افزود: این واحد گردشگری به همت  یک سرمایه‌گذار زن در مکانی به مساحت ۶۳۱ متر و ظرفیت اقامت ۱۰ نفر در سه سوئیت مستقل راه اندازی شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: سه اشتغال مستقیم و ۱۳ اشتغال غیر مستقیم با راه اندازی این مجموعه ایجاد شده است.

مرزبان افزود: خانه‌های بوم‌گردی به‌دلیل جذابیت‌های خاص خود بستری برای جذب گردشگران داخلی و خارجی هستند که با استفاده از ظرفیت‌های موجود راهبرد مناسبی برای معرفی و شناساندن فرهنگ و آداب و رسوم منطقه هستند و در ارتقای وضعیت اقتصادی مردم، کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی، رونق تولید و توسعه پایدار در منطقه نقش بسزایی دارند.

وی اظهار داشت: شهرستان شازند از ظرفیت‌های منحصر به‌فرد و فوق‌العاده‌ای در حوزه گردشگری، صنایع دستی و آداب و رسوم مختلف برخوردار است.

بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۷۳ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =