مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در میانه ۲۱ شهریور برگزار می شود

تبریز- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه میانه اعلام کرد: مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه ۲۱ شهریور همزمان با ۱۱ حوزه انتخابیه کشور در این شهرستان برگزار می شود.

محمدرضا مشایخی روز شنبه در جلسه ای با حضور اعضای هیات اجرایی و نظارت شهرستان با اشاره به تمهید مقدمات برگزاری انتخابات اظهار کرد: همه اقلام و امکانات مورد نیاز تامین شده است و در زمان مقتضی، به کار گرفته خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در انتخابات مرحله دوم نیز هیاتهای اجرایی، نظارت و بازرسی فعالیت خواهند داشت و با به کارگیری نمایندگان فرماندار، اعضای شعب، بازرسان و ناظران، رای گیری از مردم انجام خواهد شد.

فرماندار ویژه میانه با اشاره به الکترونیکی شدن انتخابات گفت: در دوم اسفند سال گذشته، همه شعب اخذ رای را به دستگاه‌های احراز هویت الکترونیک تجهیز کردیم که دستاوردهای مهمی چون استعلام آنلاین، پیشگیری از رای‌های تکراری، شناسنامه‌های جعلی و افراد فوت شده داشت و برای مرحله دوم انتخابات در شهریورماه نیز همه دستگاه‌های احراز هویت را تامین کرده ایم .

مشایخی به شروع تبلیغات قانونی و رسمی از سوی نامزدهای انتخاباتی در ۱۳ شهریور و اتمام آن در صبح روز ۱۹ شهریور اشاره کرد و افزود: طرح امنیتی و انتظامی در حال تنظیم بوده و همکاری بین نیروی انتظامی و سپاه نیز پیش بینی شده است.

فرماندار میانه بر حساسیت مرحله دوم انتخابات در شهرستان با توجه به کنترل و نظارت ویژه تاکید کرد و رفع تمامی ایرادات بوجود آمده در دور گذشته را خواستار شد.

ویآمادگی کامل برای برگزاری انتخابات، پیش بینی مسائل پشتیبانی، نظارت بر امور انتخابات و کنترل مسائل تبلیغاتی تا روز اخذ رای را سبب انجام انتخابات شفاف، سالم و به دور از حاشیه عنوان کرد.

یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه ۲۱ شهریور همزمان با در ۹ استان برای ۱۱ حوزه انتخابیه شامل ۲۴ شهرستان برگزار می شود.

انتخابات این دوره از خانه ملت در حوزه‌های انتخابیه لنجان، بیجار، دهلران، سمیرم، کرج، اسلام‌آباد غرب، کردکوی، کرمانشاه، اهواز، میانه  و زنجان به دور دوم کشیده شد.

 در حوزه انتخابیه میانه نماینده اول انتخاب شده است و برای دور دوم علی شامی و بهنام صفایی با هم رقابت خواهند کرد.

آذربایجان شرقی با ۲۱ شهرستان، دارای ۱۳ حوزه انتخابیه و ۱۹ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =