۲۲۲ میلیارد تومان پروژه در فیروزکوه افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود

تهران- ایرنا- فرماندار فیروزکوه اعلام کرد: همزمان با فرارسیدن هفته دولت ۷۶ پروژه در حوزه کشاورزی، صنعتی، عمرانی و اقتصادی با ۲۲۲ میلیارد تومان اعتبار در این شهرستان افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

مهدی یوسفی جمارانی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: از این تعداد ۷۱ پروژه آماده افتتاح و بهره‌برداری است، و ۵ پروژه کلنگ‌زنی می‌شود. همچنین پروژه‌های دولتی امسال، به تعداد ۷۰ مورد با اعتباری بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان با اشتغال‌زایی ۱۱۲ نفر مستقیم و ۶ پروژه‌ در بخش خصوصی با اعتبار ۱۷۴ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۰۰ نفر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از این پروژه‌ها علاوه بر اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲۱۲ نفر، برای یکهزار و ۸۶۰ نفر نیز اشتغال غیر مستقیم ایجاد می‌کند.

این مقام مسئول، پروژه‌های فرمانداری فیروزکوه در بخش عشایری و روستاهای فاقد دهیاری را ۱۱ مورد بالغ بر ۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اهم این پروژه‌ها شامل حمام خورشیدی انسانی، حمام ضدکنه عشایری، آبرسانی روستای طارم و ماهیان (احداث مخزن)، بهسازی جاده عشایری و جدول‌گذاری است.

فرماندار فیروزکوه در خصوص اهم پروژه‌های بخشداری مرکزی و ارجمند نیز به ۳۵ پروژه از جمله: نصب دوربین مدار بسته روستایی، بهسازی معابر روستایی، ساماندهی محل دفن زباله روستای طارس، آبرسانی به روستای زرمان، ایجاد مجتمع گردشگری در نجفدر و برپایی سیاه چادر در ورسخواران با مجموع اعتبار ۱۸۲ میلیارد تومان اشاره کرد.

یوسفی جمارانی افزود: شهرداری فیروزکوه نیز در این هفته ۱۲ پروژه با اعتباری افزون بر ۱۲ میلیارد تومان افتتاح می‌کند که از احداث پل ۱۸ متری، افتتاح پارک خلیج فارس، تکمیل مجتمع تجاری شهرداری، افتتاح جایگاه سوخت سیار، می توان به عنوان مهم‌ترین آنها نام برد.

وی یادآور شد: افتتاح مرکز معاینه فنی با اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و اشتغال‌زایی ۸ نفر توسط بخش خصوصی با همکاری این شهرداری نیز در برنامه قرار دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن فیروزکوه نیز پروژه‌های اجرای آسفالت از محل قیر یارانه‌ای در روستای حصاربن، آسور و دهین را با اعتبار ۷۸۰ میلیون تومان در دستور کار دارد.

فرماندار فیروزکوه اظهار داشت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان، پروژه آبخیزداری، حفاظت خاک و پیشگیری از فرسایش زیر حوزه روستاهای ارو، طرو، جلیزجند و سله بن را با اعتبار ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلون تومان به بهره‌برداری می‌رساند.

یوسفی جمارانی افزود: در هفته دولت سال ۹۹، منطقه برق فیروزکوه، ۵ پروژه با اعتبار ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان شامل اصلاح شبکه در روستاهای وزنا، زرمان، سرخدشت، کلنگ‌زنی تامین برق روستاهای امارت عروس پران و حسن آباد را در دستور کار دارد.

به گفته وی، آموزش و پرورش شهرستان نیز اقدام به نوسازی ۱ مدرسه با هزینه ۴ میلیارد و ۵۰۰ و احداث مدرسه شماره ۲ مسکن مهر، دشت ناصر خواهد کرد.

این مقام مسئول به افتتاح ۵ واحد تولیدی خصوصی با ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار در شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه نیز در بخش صنعت، اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال 1360 و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهوری و محمدجواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، دوم تا هشتم شهریور به نام هفته دولت نامگذاری شده‌است.

فیروزکوه، وسیع‌ترین شهرستان استان تهران با آب و هوایی کوهستانی دارای دو بخش مرکزی و ارجمند، با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت در مرز استان تهران با استان‌های سمنان و مازندران قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =