۷۲ آشپزخانه مهدوی در تهران افتتاح شد

تهران- ایرنا- مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان تهران گفت که ۷۲ آشپزخانه مهدوی برای توزیع غذای گرم میان نیازمندان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سید ابوالفضل پرپنجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آشپزخانه ها امروز با حضور رییس کمیته امداد کشور، فرماندار تهران و جمعی از مسوولان در مسجد امام سجاد(ع) غرب تهران مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هزینه پخت غذا توسط خیران و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود گفت: روزانه حدود ۲هزار پرس غذای گرم توسط این مراکز تهیه و میان نیازمندان توزیع خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین از توزیع بسته غذایی اطعام حسینی در ایام محرم اشاره کرد و گفت: این طرح همزمان با دهه نخست محرم آغاز شده که در آن نیازمندانی که به هر نحوی نتوانند غذای گرم دریافت کنند توسط این نهاد بسته غذایی می‌گیرند.

پرپنجی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های مهم این نهاد توزیع بسته های غذایی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان است، خاطر نشان کرد: در ایام محرم با همکاری فروشگاه زنجیره ای رفاه بسته های غذایی شامل برنج، روغن، حبوبات، گوشت، چای و قند میان ۷۸ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد استان توزیع می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه برای سال تحصیلی جدید اقلام مورد نیاز میان دانش آموزان و دانشجویان توزیع می‌شود، گفت: در حال حاضر ۲۰هزار دانشجو و دانش آموز از خدمات تحصیلی این نهاد بهره می‌برند.

۷۸ هزار خانواده نیازمند از خدمات کمیته امداد استان تهران بهره‌مند می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =