بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور مغایر با مصوبه دولت است

کرج - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با اشاره بخشنامه امور مالیاتی در خصوص شعاع ۱۲۰ کیلومتری شهرک صنعتی اشتهارد گفت: بخشنامه سازمان امورمالیاتی کشور در خصوص شعاع ۱۲۰ کیلومتری صنایع اشتهارداستان البرز مغایر مصوبه هیات دولت است.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای در تیرماه ۹۹، اعلام می کند که تنها واحدهایی که از تاریخ سوم اردیبهشت امسال در شهرک صنعتی اشتهارد برای آنها پروانه بهره برداری صادر شده مشمول این معافیت هستند.

رامین ربیعی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در واکنش به این بخشنامه افزود: تعداد زیادی از صنعتگران با این امید که معافیت مالیاتی شامل حال آنها می شود، به این شهرک آمده و سرمایه گذاری کردند و باید ابلاغ جدید سازمان امور مالیاتی تمام واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی اشتهارد از سال ۹۴ را در بربگیرد.

وی با بیان اینکه مشمولیت معافیت مالیاتی خارج از فاصله شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای شهرک صنعتی اشتهارد مصوبه جدیدی نیست گفت: از سال ۹۴ پیگیر این موضوع هستیم که دراوایل سال ۹۹ به تحقق رسید، اما بخشنامه معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور که  اعلام می کند که تنها واحدهایی که از تاریخ سوم اردیبهشت امسال در شهرک صنعتی اشتهارد برای آنها پروانه بهره برداری صادر شده مشمول این معافیت هستند سبب ناامیدی صنعتگران شده است.

ربیعی گفت: با این تفسیر اشتباه سازمان امور مالیاتی واحدهای تولیدی که از سال های قبل پروانه بهره برداری گرفتند شامل حال شان نمی شود، این در حالی است که سرمایه گذاران با امید معافیت از مالیاتی به این شهرک آمدند.

وی ادامه داد: با توجه به رشدی که شهرک صنعتی اشتهارد با مشمول شدن معافیت مالیاتی داشته و از سوی دیگر نیز این منطقه محروم است، مجموعه اقتصادی استان و در راس آنها استاندار مکاتباتی در حال صورت گرفتن است که این تفسیر اشتباه برداشته شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز افزود: انتظار ما از تولید کنندگان نیز این است که دست از تلاش های خود برندارند، همانگونه که چندین سال است که به دنبال اصلاح مصوبه شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای استان هستیم، این بار نیز در کنار صنعتگران خواهیم بود تا این بخشنامه اصلاح شود.

بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در البرز مشغول به فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =