ورزشکاران کردستانی ۳۴ مدال جهانی کسب کردند

سنندج - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: ورزشکاران کردستانی سال گذشته ٣۴ مدال بین‌المللی و ۵۶۵ مدال کشوری کسب کردند.

به گزارش ایرنا، حامد جولایی روز شنبه در کنفرانس خبری اظهار داشت: سال گذشته ١٧٠ نفر به اردوهای تیم‌های دعوت شدند و ۶١ نفر در تیم ملی ماندند و ۶٩ داور هم به مسابقات بین‌المللی اعزام شدند.  
وی افزود: پارسال ٢٢٠ کلاس مربیگری برگزار شد و در حال حاضر هم چهار هزار و ۶۵٨ مربی در استان فعالیت مربیگری می‌کنند.
جولایی اضافه کرد: ۲ هزار و ۵۶۳ داور رسمی در استان وجود دارد و ۴٧٠ باشگاه خصوصی هم تاکنون مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه سه هزار نفر در جریان شیوع کرونا آسیب جدی دیدند گفت: ۲۹ باشگاه ورزشی نیز به دلیل آسیب‌های ناشی از کرونا تسهیلات دریافت کردند.
جولایی یادآور شد: اعتبارات استانی و ملی ورزش استان سال گذشته ۸۰ میلیارد تومان بوده که شامل ۶۰ میلیارد تومان استانی و ۲۰ میلیارد تومان ملی بوده است.
وی با تشکر از استاندار کردستان و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان اظهار داشت: سالن شش هزار نفری سنندج که پروژه‌ای ملی بود با کمک‌های استانداری سرعت بیشتری پیدا کرد و آماده افتتاح است.  

جولایی گفت: در سال ۹۲ رتبه سرانه فضای ورزشی استان کردستان در رده ۲۹ کشور بوده که با پگیری‌ها و تخصیص اعتبارات توانستیم طرح‌های ورزشی متعددی را به بهره‌برداری برسانیم و امروز به رده سیزدهم کشور از این نظر رسیده‌ایم.
وی افزود: سه دهم (۳۰ سانتیمتر) مترمربع به سرانه فضای ورزشی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم اضافه شده و اکنون به پنج دهم مترمربع به ازای هر نفر رسیده است.
جولایی اضافه کرد: ۱۶۰ خانه ورزش روستایی در دوران دولت‌های یازدهم و دوازدهم ایجاد شده که پیش از آن به تعداد انگشتان دست بود بنابراین تقریبا هر ماه سه یا چهار خانه ورزش روستایی به بهره برداری رسیده و ۱۳ خانه ورزشی روستایی هم در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان یادآور شد: ‌در زمینه ماده ۲۷ اولین دستگاه در استان و کشور بودیم که آن را اجرا کردیم و پنج طرح را به بخش خصوصی واگذار کردیم که دولت نیز به سه طرح سه میلیارد تومان کمک کرد.
جولایی گفت: اولین دستگاهی هستیم که مجمع خیرین ورزش را راه‌اندازی کرد و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم از این طریق جذب شده و ۲ زمین هم خیرین به ورزش استان اهدا کردند که به چمن مصنوعی تبدیل می‌شود.
وی تاکید کرد: زمین چمن کانی سانان مریوان، زورخانه سروآباد و زورخانه حسن‌آباد یاسوکند، دو پروژه چمن مصنوعی و سالن ۶ هزار نفری سنندج طرح‌هایی است که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان اظهار داشت: سالن ۶ هزار نفری سنندج که از مهمترین سالن‌های کشور است با هزینه ۷۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ساخته شده و ارزش آن ۱۶۳ میلیارد تومان است.
وی با انتقاد از بخش خصوصی استان کردستان یادآور شد: ‌شاهد حضور واحدهای تولیدی مهمی در استان کردستان هستیم اما تمایلی برای کمک به ورزش استان ندارند.
جولایی افزود:‌ دو جلسه در استانداری با حضور مسوولین واحدهای پتروشیمی، لاستیک بارز و تراکتورسازی برگزار شد که استاندار کردستان از این واحدها خواست به ورزش کمک کنند اما ما شاهد کمک‌های ناچیز ۲۰ میلیون و ۳۰ میلیون تومانی از طرف این واحدها بودیم.
وی گفت: ۲۰۰ مکان سرپوشیده و ۱۲۰ مکان ورزشی روباز و مجموعا ۳۲۰ مکان ورزشی در اختیار ورزش و جوانان قرار دارد که نگهداری و بازرسی آنها دشوار است.
جولایی  در رابطه با حضور والیبال کردستان در لیگ برتر هم اضافه کرد: تلاش می‌کنیم حامی مالی تیم را راضی کنیم که به حمایت از تیم ادامه دهد که در این راستا  امروز هم جلسه‌ای با آنها داریم.
وی یادآور شد: در حوزه جوانان هم ۷۰ سازمان مردم نهاد در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند اما اعتبارات ما در این حوزه ۹۰۰ میلیون تومان و ناچیز است که فقط می‌توانیم به برگزاری کارگاه‌ها آن را اختصاص دهیم.
جولایی تاکید کرد: سازمان‌های مردم نهاد استان کردستان توانستند در زمینه کمک مومنانه با توزیع ۶ هزار بسته در کشور رتبه اول را کسب کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha